اعضای دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان به پویش ملی بهار همدلی پیوستند

بندرعباس- ایرنا- همگام با بسیاری از اعضای جامعه پزشكی كشور، اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان نیز به پویش ملی بهار همدلی پیوستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی و درمانی هرمزگان عصر یكشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: كمك رسانی به همنوع وظیفه هر انسانی است تا بتوانیم از ذره ذره وجود خود جهت یاری رسانی و بازسازی خانه ‌های هموطنان سیل زده بهره بگیریم.
دكتر حسین فرشیدی راه‌ اندازی پویش بهار همدلی را اقدامی مثبت و موثر در امدادرسانی به سیل زدگان عنوان كرد.
به گزارش ایرنا، پس از وقوع سیل مهیب و ویرانگر در آغاز سال 1398 در بیش از 14 استان كشور، پویش ملی بهار همدلی با هدف بازسازی منازل مسكونی تخریب شده در مناطق سیل ‌زده و حمایت از سیل ‌زدگان عزیز كشورمان به راه افتاد.
مسئولان، اساتید، كاركنان و دانشجویان دانشگاه‌ های علوم پزشكی كشور با پیوستن به این حركت انسان دوستانه، حمایت خود از هموطنان مناطق سیل زده را اعلام كردند.
پویش ملی بهار همدلی اعضای جامعه پزشكی كشور در این مدت پس از نخستین فراخوان خود به باوری دانشگاهی تبدیل شد و رؤسای دانشگاه‌ ها، معاونان فرهنگی، نهادهای دانشجویی، شبكه‌ های بهداشت و درمان و مراكز درمانی بسیاری را با خود همراه ساخت.
بر اساس گزارش ها، تاكنون اعضای هیات رئیسه حدود 50 دانشگاه و دانشكده علوم پزشكی به این پویش پیوسته اند و حدود 40 دانشگاه و دانشكده نیز با اعلام شماره حساب‌ های اختصاصی خود كمك ‌های نقدی جامعه دانشگاهی علوم پزشكی را جهت ساخت خانه برای هموطنان سیل زده كشور، جمع آوری كرده اند.
بر اساس آن چه در بیانیه 30 نهاد دانشجویی وزارت بهداشت به عنوان موسسان پویش ملی بهار همدلی آمده است كه در این طرح انسان‌دوستانه مقرر شده است كه هر مقدار كمك‌های نقدی از طرف دانشگاهیان هر دانشگاه جمع‌آوری شد، به میزان دو برابر آن كمك بلاعوض از سوی نهادهای حمایتی كشور به آن افزوده شده و واحدهای مسكونی تخریب شده تعدادی از هموطنان نیازمند بازسازی شود.
نكته قابل توجه این كه بر اساس موجودی حساب در هر دانشگاه و دانشكده، تعداد منازل، مكان ساخت و مدت زمان ساخت هر خانه مشخص می‌شود و با حضور دانشجویان و اعضای شركت كننده در پویش، كلید منازل در اختیار افراد شناسایی شده قرار می‌گیرد و در كمال شفافیت ورودی و خروجی كمك‌های دانشگاهی پویش ملی بهار همدلی اطلاع رسانی می شود.
7198/6048