۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۸
کد خبر: 83320159
۰ نفر
10 شیء تاریخی به موزه آستان عبدالعظیم (ع) اهدا شد

شهرری- ایرنا- 10 شیء تاریخ، امروز یكشنبه طی مراسمی با حضور تولیت آستان مقدس عبدالعظیم(ع) رونمایی و به موزه آستان اهدا شد.

به گزارش ایرنا، این اشیای تاریخی شامل 9 تا ظرف شیشه ای، سفالی و یك تخته فرش مربوط به دوره قاجاریه و دوره معاصر است كه توسط یكی از ساكنان شهرری جمع آوری و به موزه عبدالعظیم (ع) اهدا شد.
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) در این مراسم گفت: این قبیل اقدامات جزو بهترین اقدامات فرهنگی و سنت حسنه است كه انسان باید به دنبال پایه ریزی و بنیانگذاری این قبیل كارهای نیك باشد.
آیت الله ری شهری تصریح كرد: این اقدامات به بركت انقلاب اسلامی ایران شكل گرفته و كسانی كه آثارشان را به این موزه اهدا كرده اند در قالب كتابی گردآوری شده و در حال تكمیل است.
وی از مردم خواست تا اشیا قدیمی و عتیقه را به موزه ها اهدا كنند تا بهتر حفظ شود چرا كه در غیر اینصورت، به مرور زمان از بین می روند.
تولیت آستان مقدس عبدالعظیم(ع) از اختصاص فضای جدیدی به موزه آستان خبر داد و گفت: آستان مقدس به دنبال افراد خیر برای ساخت محل جدید در قلعه گبری شهرری است.
به گزارش ایرنا، موزه آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) در فضایی به مساحت ۳ هزار متر مربع و در 2 طبقه در مجاورت ساختمان تولیت آستان در بهمن ماه سال 1373 افتتاح شد و آثار و گنجینه‌های ارزشمندی را در خود جای داده است.
این موزه از زنجیره كاملی تبعیت نمی‌كند و مربوط به دوره‌های متمادی است، قدیمی‌ترین اثر این موزه از هزاره چهارم قبل از میلاد تا دوره معاصر را شامل می‌شود.
7427/6003