۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۶
کد خبر: 83320144
۰ نفر
ترامپ بازهم به رسانه های آمریكایی تاخت

تهران - ایرنا - «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریكا روز یكشنبه در توییت هایی از رسانه های منتقد خود به دلیل نحوه پوشش اخبار انتقاد كرد و از این رسانه ها خواست دستاوردهای دولتش را به درستی به مردم منتقل كنند.

وی در صفحه توییتر خود تعصب و دروغ پردازی اخبار جعلی را بیش از هر زمان دیگری در آمریكا برشمرد و نوشت: لطفا بازدیدكنندگان تان را مطلع كنید كه اقتصاد ما ركورد می زند، به طوری كه افراد بیشتری امروز در مقایسه با هر زمانی در تاریخ آمریكا استخدام می شوند و ارتش ما كه یك فاجعه رو به زوال بود، قوی تر از هر زمانی در گذشته خواهد بود.
ترامپ همچنین به وضعیت دادگاه های آمریكا اشاره كرد و در عین حال عملكرد دولت خود را در بوق و كرنا كرد و سیاست خارجی ایالات متحده را قوی برشمرد.
رئیس جمهوری آمریكا از زمان به قدرت رسیدن، بارها به رسانه های این كشور تاخته است، تا جایی كه چندی پیش خواستار اخراج رسانه های مخالف با خود از شبكه های اجتماعی شد.
ترامپ پیشتر نیز رسانه های جریان اصلی را دشمن مردم خواند و روزنامه نگاران را به پوشش غیرمنصفانه اخبار مربوط به پرونده رسیدگی به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 ایالات متحده، متهم كرد.
به تازگی نتیجه تحقیقات «رابرت مولر» بازپرس ویژه رسیدگی به پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریكا منتشر شد كه در قالب آن ترامپ از تبانی با روس ها تبرئه شد.
«ویلیام بار» دادستان كل آمریكا با انتشار خلاصه گزارش مربوط به تحقیقات بازپرس ویژه، اعلام كرد كه مولر نتوانسته به مدركی دال بر این تبانی دست یابد، هرچند كه ثابت كرده است كه عوامل روس درصدد مخدوش كردن انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریكا بوده اند.
چنانچه تبانی ستاد انتخاباتی ترامپ با روس ها در گزارش مولر ثابت می شد، ممكن بود رئیس جمهوری آمریكا استیضاح شود و حتی تا آستانه سقوط پیش رود.
شبد**اروپام**9109**1010