۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۸
کد خبر 83320119
۰ نفر
دانش نظامی ایران تلفیق داشته های مذهبی، علمی و نظامی است

تبریز- ایرنا- فرمانده قرارگاه منطقه ای شمالغرب كشور با بیان اینكه تجهیزات و سلاح های موجود كشور تولید دانشمندان و اندیشمندان داخلی بوده و وابسته به هیچ جایی نیست، گفت: دانش نظامی ایران تلفیقی از داشته های مذهبی، علمی و نظامی داخلی بوده كه سبب عجز دشمن شده است.

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ علی حاجیلو روز یكشنبه در آیین تكریم و معارفه فرمانده تیپ 36 پیاده مكانیزه شهرستان میانه به نقش ارتش به ویژه نیروی زمینی آن در پیروزی و تثبیت انقلاب، تولید امنیت، ماموریت های امنیتی و دفاعی، 8 سال دفاع مقدس و كمك در بلایای طبیعی و غیرطبیعی اشاره كرد و افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب ارتش به حق نقش خود را ایفا كرده و امروز اگر ارتش جمهوری اسلامی ایران در دل رهبر، مردم و مسئولین جای دارد همه در سایه شهادت ها، رشادت ها، تلاش و ایثارگری های آنان است.
وی با اشاره به تكلیف مدار و اعتقادی بودن ارتش جمهوری اسلامی ایران و انجام وظایف بر اساس فرامین رهبری اضافه كرد: در پیشانی برخورد با دشمنان، ارتش نقش آفرینی می كند و امروز با قدرت و اقتداری كه جمهوری اسلامی ایران در منطقه پیدا كرده، بازدارندگی پایداری برای نظام حاصل آمده و در این میان ارتش نیز چهره راستین و استوار خود را نشان داد.
امیر حاجیلو با اشاره به شناسایی و دیده بانی تهدیدات منطقه توسط مقام معظم رهبری و دستور ایشان برای تغییر در ساختار ارتش افزود: امروز نیروی زمینی ارتش از ساختار سنتی و قدیمی خود خارج و به نیروهای متحرك هجومی، مخصوص ویژه، مخصوص واكنش سریع، متحرك هجومی، تهاجم هوایی، مكانیزه هجومی و زرهی تغییر ساختار داده است.
وی افزود: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاكنون طوری تغییرات و تحولات تولید دانش نظامی و تفكرات عملیاتی نظام بر دنیا حاكم شده كه دشمنان بعد از 8 سال دفاع مقدس در لاك دفاعی فرو رفته و برای عملیات شبكه محور تاثیرگذار با تكیه بر نیروهای انسانی خدا محور و مومن نظام، نسخه ای نداشته و عاجز مانده اند؛ بر این اساس هیچ راهی برای آنها جز ایجاد عملیات روانی و جنگ اطلاعاتی در فضاهای مجازی باقی نمانده است.
وی همچنین با مهم برشمردن جنگ اطلاعاتی علیه جوانان برای ایجاد تغییر در فكر، اندیشه و طرز تلقی آنها گفت: دشمنان نظام می خواهند قشر جوان جامعه ما مثل آنها فكر و عمل و نظام ما را با بحران روبرو كنند، اما با حفظ 2 امانت نظام جمهوری اسلامی ایران و خون شهدا بدون اینكه به فكر جنگ و فتح سرزمین باشیم، به دنبال زمینه سازی برای ظهور حضرت ولیعصر(عج) هستیم.
معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه نیز در این مراسم با اشاره به نعمت امنیت در جامعه اسلامی ایران كه برآمده از تلاش و ایثار تمام نیروهای نظامی و انتظامی و سربازان گمنام امام زمان (عج) بویژه نیروهای زمینی ارتش است، گفت: پاسداری از خون شهدا، والاترین عملكرد این نیروهای نظامی است.
محمدرضا مشایخی، محافظت از ارزش های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، همكاری در مسایل اجتماعی و فرهنگی را از دیگر عملكرد نیروهای ارتشی عنوان و از امیر سیروس محمدی، فرمانده اسبق تیپ 36 زرهی پیاده مكانیزه ارتش در میانه برای همكاری و تعامل تنگاتنگ در شورای تامین و اجرای وظایف تقدیر كرد.
به گزارش ایرنا، در این مراسم از زحمات امیر سیروس محمدی در سمت فرمانده سابق تیپ 36 زرهی پیاده مكانیزه میانه تجلیل و سرهنگ عادل ابراهیمی كه پیش از این جانشینی تیپ را عهده دار بود، بعنوان فرمانده جدید معرفی شد.
7231/3093/518