دانش نظامي ايران تلفيق داشته هاي مذهبي، علمي و نظامي است

تبريز- ايرنا- فرمانده قرارگاه منطقه اي شمالغرب كشور با بيان اينكه تجهيزات و سلاح هاي موجود كشور توليد دانشمندان و انديشمندان داخلي بوده و وابسته به هيچ جايي نيست، گفت: دانش نظامي ايران تلفيقي از داشته هاي مذهبي، علمي و نظامي داخلي بوده كه سبب عجز دشمن شده است.

به گزارش ايرنا، امير سرتيپ علي حاجيلو روز يكشنبه در آيين تكريم و معارفه فرمانده تيپ 36 پياده مكانيزه شهرستان ميانه به نقش ارتش به ويژه نيروي زميني آن در پيروزي و تثبيت انقلاب، توليد امنيت، ماموريت هاي امنيتي و دفاعي، 8 سال دفاع مقدس و كمك در بلاياي طبيعي و غيرطبيعي اشاره كرد و افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب ارتش به حق نقش خود را ايفا كرده و امروز اگر ارتش جمهوري اسلامي ايران در دل رهبر، مردم و مسئولين جاي دارد همه در سايه شهادت ها، رشادت ها، تلاش و ايثارگري هاي آنان است.
وي با اشاره به تكليف مدار و اعتقادي بودن ارتش جمهوري اسلامي ايران و انجام وظايف بر اساس فرامين رهبري اضافه كرد: در پيشاني برخورد با دشمنان، ارتش نقش آفريني مي كند و امروز با قدرت و اقتداري كه جمهوري اسلامي ايران در منطقه پيدا كرده، بازدارندگي پايداري براي نظام حاصل آمده و در اين ميان ارتش نيز چهره راستين و استوار خود را نشان داد.
امير حاجيلو با اشاره به شناسايي و ديده باني تهديدات منطقه توسط مقام معظم رهبري و دستور ايشان براي تغيير در ساختار ارتش افزود: امروز نيروي زميني ارتش از ساختار سنتي و قديمي خود خارج و به نيروهاي متحرك هجومي، مخصوص ويژه، مخصوص واكنش سريع، متحرك هجومي، تهاجم هوايي، مكانيزه هجومي و زرهي تغيير ساختار داده است.
وي افزود: از زمان پيروزي انقلاب اسلامي ايران تاكنون طوري تغييرات و تحولات توليد دانش نظامي و تفكرات عملياتي نظام بر دنيا حاكم شده كه دشمنان بعد از 8 سال دفاع مقدس در لاك دفاعي فرو رفته و براي عمليات شبكه محور تاثيرگذار با تكيه بر نيروهاي انساني خدا محور و مومن نظام، نسخه اي نداشته و عاجز مانده اند؛ بر اين اساس هيچ راهي براي آنها جز ايجاد عمليات رواني و جنگ اطلاعاتي در فضاهاي مجازي باقي نمانده است.
وي همچنين با مهم برشمردن جنگ اطلاعاتي عليه جوانان براي ايجاد تغيير در فكر، انديشه و طرز تلقي آنها گفت: دشمنان نظام مي خواهند قشر جوان جامعه ما مثل آنها فكر و عمل و نظام ما را با بحران روبرو كنند، اما با حفظ 2 امانت نظام جمهوري اسلامي ايران و خون شهدا بدون اينكه به فكر جنگ و فتح سرزمين باشيم، به دنبال زمينه سازي براي ظهور حضرت وليعصر(عج) هستيم.
معاون استاندار و فرماندار ويژه ميانه نيز در اين مراسم با اشاره به نعمت امنيت در جامعه اسلامي ايران كه برآمده از تلاش و ايثار تمام نيروهاي نظامي و انتظامي و سربازان گمنام امام زمان (عج) بويژه نيروهاي زميني ارتش است، گفت: پاسداري از خون شهدا، والاترين عملكرد اين نيروهاي نظامي است.
محمدرضا مشايخي، محافظت از ارزش هاي والاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، همكاري در مسايل اجتماعي و فرهنگي را از ديگر عملكرد نيروهاي ارتشي عنوان و از امير سيروس محمدي، فرمانده اسبق تيپ 36 زرهي پياده مكانيزه ارتش در ميانه براي همكاري و تعامل تنگاتنگ در شوراي تامين و اجراي وظايف تقدير كرد.
به گزارش ايرنا، در اين مراسم از زحمات امير سيروس محمدي در سمت فرمانده سابق تيپ 36 زرهي پياده مكانيزه ميانه تجليل و سرهنگ عادل ابراهيمي كه پيش از اين جانشيني تيپ را عهده دار بود، بعنوان فرمانده جديد معرفي شد.
7231/3093/518