یك مسئول: حمایت از عشایر در سال رونق تولید ضروری است

تهران- ایرنا- مدیر كل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران گفت: در سالی كه مزین به كلام مقام معظم رهبری در خصوص رونق تولید است، حمایت از عشایر را كه تولیدكنندگان واقعی هستند در اولویت قرار بدهیم.

معصومه پرند وار در حاشیه بازید میدانی از مسیرهای عبور عشایر در شهرستان پردیس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مدت زیادی تا كوچ عشایر از دشت‌های ورامین به سمت شهرستان پردیس و پس از آن به دشت لار باقی نمانده است.
وی افزود: مسیر آب انجیرك شهر پردیس محل عبور موقت عشایر تعیین شده است و به همت شهرداری پردیس دهانه رودخانه ها لایروبی و مسیر تردد عشایر هموار سازی خواهد شد.
مدیر كل امور روستایی و شوراهای استانداری در ادامه تصریح كرد: با توجه به ادامه مسیر كوچ عشایر از زیرگذر آزاد راه تهران- پردیس، اداره راهداری و شركت آزاد راه درآماده سازی مسیر به شهرداری كمك خواهند كرد .
پرندوار گفت: احداث زیر گذر استاندارد برای عبور عشایر و احشام در زمان تاسیس آزاد راه تهران_ پردیس ضروری بود كه انجام نشد در این راستا برای ساخت پل هوایی مخصوص عبور احشام بر روی آزاد راه برنامه ریزی شده كه در صورت تخصیص بودجه اجرایی خواهد شد.
وی ادامه خاطر نشان كرد: وظیفه نگهداری از مستثنیات هر ارگانی به همان سازمان مربوط می شود و همكاری شهرداری پردیس در لایروبی و هموار سازی مسیر عبور عشایر قابل تقدیر و تشكر است با توجه به اینكه وظیفه ای در این راستا ندارد.
وی گفت: دستگاه‌های اجرایی شهرستان كه در رابطه با كوچ عشایر فعالیت دارند در آماده سازی مسیر و محافظت از عشایر را تا دشت لار با همدیگر تعامل لازم را داشته باشند.
مدیر كل امور روستایی و شوراهای استانداری اظهار داشت: با توجه به زیست ماشینی كه در استان تهران وجود دارد مردم به دنبال فضاهای بكر و جاذبه هایی نظیر دیدن عبور عشایر و احشام آنها از نزدیك هستند.
پرند وار گفت: هنر مدیران این است كه تهدیدها را به فرصت تبدیل كنند ، ایجاد جاذبه های گردشگری در شهرستان و فروش محصولات عشایر به شهروندان ایجاد یك فرصت مناسب در زمان عبور عشایر از این شهرستان است.
شهرستان پردیس با 250 هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.
تهرام/9441//1348