۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸
کد خبر 83320080
۰ نفر
كلنگ احداث مدرسه 15 كلاسه در مسكن مهر دماوند به زمین خورد

تهران – ایرنا – كلنگ احداث مدرسه 15 كلاسه در مسكن مهر امام رضا (ع) شهرستان دماوند با مشاركت راه و شهرسازی و نوسازی مدارس استان به زمین خورد.

به گزارش ایرنا، پرویز فیروز، سرپرست معاونت مسكن و بازآفرینی اداره كل راه و شهرسازی استان تهران روز یكشنبه در آیین كلنگ زنی مدرسه 15 كلاسه مسكن مهر امام رضا (ع) شهر دماوند به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی تفاهم نامه ایی كه با اداره كل نوسازی مدارس استان تهران منعقد شده است، مقرر شد هزینه ساخت این پروژه برعهده راه و شهرسازی استان و ساخت آن بر عهده آنان باشد.
وی با بیان اینكه این نهاد تاكنون مدارس و كلانتری های بسیاری را در سطح سایت های مسكونی مسكن مهر استان اجرا نموده است، گفت: علاوه بر شهرستان دماوند، سه مدرسه در اسلامشهر، پاكدشت و فیروزكوه نیز توسط اداره كل نوسازی در حال تكمیل است.
این مقام مسئول همچنین در خصوص روند خدمات رسانی به شهروندان ساكن در این سایت مسكونی، بیان داشت: طی صورت جلسه ایی كه مابین شهرداری دماوند و راه و شهرسازی استان و شهرستان منعقد شده، سایت مسكن مهر امام رضا (ع) دماوند به شهرداری دماوند تحویل شده و به ازای آن نیز راه و شهرسازی موظف است هزینه های باقی مانده را پرداخت كند.
فیروز ادامه داد: هم اكنون سایت امام رضا (ع) شهر دماوند همچون دیگر سایت های مسكن مهر در استان تهران تحویل شهرداری بوده و لازم است خدمات توسط آنان انجام شود.
همچنین مهرداد پورفتحی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند در این خصوص اظهار داشت: با توجه به افزایش رشد جمعیتی در شهرستان دماوند، وجود چند مدرسه در مسكن مهر ضروری است.
وی ادامه داد: سال تحصیلی 97-98 را در شرایطی گذراندیم كه شاهد رشد 7.5 درصدی دانش آموزان در منطقه بودیم كه قطعا این میزان در سال جدید افزایش خواهد یافت؛ سال 93 یك مدرسه در مسكن مهر امام رضا(ع) به بهره برداری رسید ولی به دلیل افزایش جمعیت دو شیفه شد كه احداث مدرسه 15 كلاسه در این منطقه ضروری است.
این مقام مسئول خاطرنشان كرد: این مدرسه در زمینی به مساحت 6 هزار متر در دوهزار متربنا و 15 كلاس درس توسط اداره كل نوسازی و با هزینه اداره كل راه و شهرسازی استان احداث خواهد شد كه پیش بینی می شود در شهریور سال آینده افتتاح شود.
تهرام/7246//1348