امنیت ایران در شرایط بحرانی منطقه گواه اقتدار نظام است

كرمانشاه- ایرنا- فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینكه امروز كشوری با امنیت ایران در جهان وجود ندارد، گفت: ایران در شرایطی دارای امنیت كامل و پایدار است كه شرایط منطقه بحرانی است.

به گزارش ایرنا؛ سردار قاسم رضایی روز یكشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه كرمانشاه، افزود: تهدیداتی كه در مرزهای ایران وجود دارد و ریشه همه آنها آمریكاست اكنون بی سابقه است و این امنیت بی نظیر در این شرایط بحرانی منطقه گواه اقتدار و عظمت نظام جمهوری اسلامی ایران است.
وی اظهار داشت: امروز مرزهای ایران در شمال و جنوب، شرق و غرب در امنیت كامل قرار دارد البته مشكلاتی نظیر قاچاق ، عبور و مرورهای غیرمجاز و جاسوسی نیز وجود دارد كه با همه آنها با قدرت برخورد می شود و خواهد شد.
وی گفت: یكی از مسایل و مشكلات مرزبانی در غرب كشور بحث كوله بری است و ما همواره گفته ایم كه ما با كوله بر به معنای واقعی خود كه دارای مجوزهای لازم است و در ساعات مشخص رفت و آمد دارد و اجناس معین شده را وارد یا خارج می كند هیچ مشكلی نداریم و حتی او را حمایت نیز خواهیم كرد.
وی افزود: اما افرادی كه شبانه از مرزها به طور غیرمجاز ورود و خروج دارند و سلاح ، مشروبات ، مواد مخدر و هر كالای خطرناك و غیرمجازی را وارد می كنند كوله بر نیستند و برخورد لازم با همه آنها خواهد شد.

**قدرت روزافزون ایران دلیل اصلی دشمنی های آمریكاست
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه كرمانشاه نیز گفت: قدرت روزافزون جمهوری اسلامی ایران دلیل اصلی همه دشمنی های آمریكاست.
آیت الله مصطفی علما افزود: امروز آمریكا می داند كه ایران به كشوری مستقل و تاثیرگذار تبدیل شده و این برای آمریكا كه روزی ایران نوكر او بوده بسیار سخت است و به همین دلیل هیاهو و تكاپو می كند.
وی اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران و همه نیروهای مسلح ما از جمله مرزبانی در اوج اقتدار خود قرار دارند و امنیت بی مثال مرزها و كشور خود گواه این موضوع است.
وی گفت: امروز مهمترین مشكل كشور و بخصوص استان كرمانشاه بحث بیكاری و اشتغال جوانان ما است كه اگر اشتغال جوانان ما حل شود مشكلات بسیار دیگری در كنار آن حل خواهد شد كه می توان به مشكلات كوله بری اشاره كرد و اگر این جوانان شغلی داشته باشند هرچند اندك به طور قطع به دنبال كوله بری و خطرات آن نخواهند رفت.
فرمانده مرزبانی كشور امروز به منظور شركت در مراسم تودیع و معارفه فرمانده مرزبانی استان كرمانشاه به این استان سفر كرده بود.
استان كرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت و 371 كیلومتر مرز مشترك با كشور عراق دارای 2 مرز رسمی و پنج بازارچه مرزی است.
3033/8066