بیمارستان های همدان به دستگاه سی.تی.اسكن مجهز شدند

همدان - ایرنا- سه دستگاه سی.تی.اسكن 16 اسلایس در مراكز آموزشی و درمانی فرشچیان سینا، بعثت و شهید بهشتی افتتاح و راه اندازی شد.

استاندار همدان روز یكشنبه در آیین بهره برداری از این دستگاه ها اظهار داشت: عملیات اجرای این طرح ها از سال 92 آغاز شد و سال 97 به اتمام رسید.
سید سعید شاهرخی اضافه كرد: همچنین برای بهره برداری از این طرح ها 53 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است كه از محل اعتبارات طرح تحول سلامت دانشگاه علوم پزشكی ابن سینا همدان تامین شد.
وی گفت: استان همدان در حوزه ساخت و ساز خانه‌های بهداشت پیشتاز بوده و فعالیت های مناسبی در حوزه هتلینگ بیمارستان ها صورت گرفته است.
رییس دانشگاه علوم پزشكی ابن سینا همدان نیز در این آیین بیان كرد: پنج دستگاه سی.تی.اسكن 16 اسلایس خریداری شد كه تاكنون سه مورد آن نصب و بهره برداری شده و به زودی بیمارستان های كبودراهنگ و رزن نیز به این دستگاه ها مجهز می شوند.
سید حبیب ‌اله موسوی بهار یادآوری كرد: با وجود اینكه پیشتر بیشتر بیمارستان ها از این دستگاه بی بهره بودند هم اینك این دستگاه در اغلب بیمارستان ها نصب و راه اندازی شده است.
وی اضافه كرد: برای خرید هر دستگاه سی.تی.اسكن 60 میلیارد ریال هزینه شده است كه با در نظر گرفتن لوازم جانبی این رقم به حدود 200 میلیارد ریال نمی رسد.
7526/2090