۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳
کد خبر 83320003
۰ نفر
كلینیك ویژه «امید» در همدان بهره برداری شد

همدان- ایرنا- كلینیك ویژه و تخصصی «امید» همدان در آیینی با حضور استاندار و جمعی از مدیران اجرایی بهره برداری شد.

رییس دانشگاه علوم پزشكی ابن سینا همدان روز یكشنبه در این آیین گفت: كلینیك ویژه «امید» در زمینی به مساحت چهار هزار متر با هزینه كرد 100 میلیارد ریال احداث شده است كه با بهره برداری از آن امید می رود شاهد تحولی در حوزه درمان باشیم.
سید حبیب اله موسوی بهار افزود: عملیات اجرایی این طرح در كمتر از 2 سال به سرانجام رسید چرا كه منابع مالی مورد نیاز تمام طرح ها نظام سلامت جذب شده است.
وی خاطر نشان كرد: پیشتر كلینیك های ویژه در مكان های نامربوط و خالی از سكنه مستقر می شدند و در همدان كلینیك ابتدا در خیابان پاستور سپس شیخ الرئیس و چند كلینیك دیگر مستقر بود.
رییس دانشگاه علوم پزشكی ابن سینا همدان ادامه داد: اما با ساخت كلینیك‌های ویژه به فراخور نیاز مردم و بیماران، تخصص هایی نیز در این مكان ها پیش بینی شد.
موسوی بهار با عنوان اینكه این كلینیك مجهز به داروخانه، آزمایشگاه، دندانپزشكی و رادیولوژی است اظهار داشت: هزینه ویزیت برای مراجعه به فوق تخصص 60 هزار ریال و متخصص 48 هزار ریال پیش بینی شده كه بسیار اندك است.
وی گفت: كلینیك های ویژه ای كه در طرح تحول نظام سلامت بهره برداری شدند با نام «امید» نامگذاری شدند و هم اینك كلینیك ویژه در شهرستان نهاوند و ملایر با مساحت یكهزار و 600 متر مربع و مابقی شهرستان ها در 800 متر ساخته شده است.
7526/2090