شكایت اولیای دانش آموز رامیانی از معلم مدرسه درحال بررسی است

گنبدكاووس - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش رامیان گفت: شكایت اولیای دانش آموز روستای ناركلاته این شهرستان مبنی بر اعمال رفتار غیرمتعارف از سوی معلم مدرسه در حال بررسی بوده و معلم مورد نظر در اختیار دادگستری قرار گرفته است.

صفرعلی سوسرایی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: طبق شكایت رسیده از اولیای یكی از دانش آموزان روستای ناركلاته رامیان، معلم مربوطه متهم است كه رفتار غیرمتعارف با دانش آموزان داشته ولی به هیچ عنوان ادعایی مبنی بر تجاوز در این مورد ارایه نشده است.
مدیر آموزش و پرورش رامیان افزود: با توجه به حساسیت موضوع، آموزش و پرورش شهرستان بر اساس هماهنگی های لازم از بدو دریافت گزارش نسبت به جابه جایی معلم مذكور از آن مدرسه اقدام كرد و برای بررسی و مشخص شدن درستی و نادرستی موضوع، پرونده به دادگستری شهرستان ارجاع شده است.
وی گفت: در 48 ساعت گذشته شایعات مختلفی مبنی بر تجاوز به عنف و ادعاهای بی پایه دیگر در فضای مجازی منتشر شده كه به هیچ عنوان مورد تایید آموزش و پرورش شهرستان و استان نیست.
سوسرایی بیان كرد: معلم مربوطه برای پیگیری های مربوطه در اختیار قوه قضاییه قرار گرفته است و ما نیز تا كشف حقیقت و استیفای حقوق تضییع شده احتمالی دانش آموز و خانواده وی، پیگیری ها را ادامه خواهیم داد.
فرماندار رامیان نیز در همین مورد گفت: بر اساس گزارش اولیای دانش آموزی از روستای ناركلاته، فوری اقدام های لازم صورت گرفت و معلم یاد شده برای روشن شدن اتهام های وارده در اختیار دادگستری شهرستان قرار گرفته و یك معلم زن به مدرسه روستای ناركلاته اعزام شده است.
محمود سالاری بیان كرد: مسایل مطرح شده در فضای مجازی نادرست بوده و برخی به عمد یا غیرعمد موضوع را غیر واقعی منعكس كرده اند كه در این برهه زمانی می تواند زمینه ساز اتفاقات ناگوار شود.
به گزارش ایرنا، معاون سیاسی امنیتی استانداری گلستان نیز ظهر یكشنبه با حضور در شهرستان رامیان در جریان جزییات این موضوع قرار گرفت.
اطلاعات دریافتی خبرنگار ایرنا حاكی از حضور برخی خانواده های دانش آموزان مدرسه دخترانه روستای ناركلاته رامیان در روز گذشته مقابل دادگستری رامیان است كه ضمن اعلام اعتراض خود، خواستار رسیدگی ویژه دستگاه های مربوطه در این زمینه شدند.
خبرنگار ایرنا با مراجعه به دادگستری رامیان درخواست مصاحبه با رییس این نهاد قضایی را داشت كه رئیس دادگستری رامیان با خودداری از ارایه هرگونه اطلاعات در زمینه پیگیری های صورت گرفته و اقدامات انجام شده در خصوص این پرونده، بیان آن را به دادگستری كل استان گلستان محول كرد.
شهرستان رامیان با 85 هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان قرار دارد.
9433/1860