اراده تركیه در برابر تحریم‌های آمریكا علیه ایران قوی است

تهران- ایرنا- سفیر آنكارا در تهران با اشاره به فرصت های سرمایه گذاری در ایران گفت: اراده تركیه در برابر تحریم های آمریكا علیه ایران همیشه قوی بوده است.

بر اساس اعلام روز یكشنبه میراث آریا، «دریا اورس» در دیدار با «علی اصغر مونسان» رئیس سازمان صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری افزود: در ایران ظرفیت‌های بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد و با كاهش موانع، بدون شك سرمایه‌گذاران تركیه علاقمند به حضور در بازار اقتصادی ایران خواهد بود.
اورس اضافه كرد: سال گذشته ورود گردشگران ایرانی به تركیه 18 تا 20 درصد كاهش یافت، در حالیكه وزارت گردشگری تركیه هدف‌گذاری خود را برای سال 2019، 40 میلیون گردشگر قرار داده است.
سفیر تركیه در ایران گفت: گردشگری باعث شناخت واقعی و دور از كج‌بینی‌های مردم كشورها از یكدیگر می‌شود، مردم تركیه شناخت كافی از زیبایی‌ها و جاذبه‌های ایران ندارند و این خلأ باید با استفاده از تبلیغات مناسب برطرف شود.

** معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران به كشورهای همسایه
علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز در این دیدار افزود: ایران تنوع آب و هوایی، طبیعت، تاریخ، امكانات بهداشتی و درمانی و اماكن مذهبی و زیارتی دارد و می‌تواند مقصد خوبی برای گردشگران با سلایق مختلف باشد.
وی تصریح كرد: سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری رشد خوبی داشته و منجر به افزایش تعداد هتل‌ها در ایران شده است، همچنین بوم‌گردی‌ها در مناطق مختلف ایران راه‌اندازی شده و پذیرای گردشگران هستند.
معاون رئیس‌جمهوری تأكید كرد: معرفی و شناساندن جاذبه‌های گردشگری ایران به مردم دنیا به ‌ویژه كشورهای همسایه در دستور كار سازمان میراث‌فرهنگی است.
مونسان اضافه كرد: صنایع‌دستی متنوع و زیبای ایران با توجه گردشگران روبرو شده، ما تلاش كردیم صنایع‌دستی را با حفظ اصالت، كیفیت و زیبایی، كاربردی كنیم.
فراهنگ**3377**9157