ترامپ به دنبال مذاكره قلدرانه است

تهران-ايرنا- دبيركل حزب مؤتلفه اسلامي گفت: ترامپ به دنبال مذاكره قلدرانه است، مفهوم مذاكره مجدد اين است كه به كمتر از آنچه در برجام بوده رضايت بدهيم كه اين رويكرد ذلت و خفت آور براي ملت به هيچ وجه قابل قبول نيست.

«اسدالله بادامچيان» در پايان نشست دبيران حزب موتلفه اسلامي با تاكيد بر مقاومت مردم ايران در برابر زياده خواهي هاي آمريكا اظهارداشت: ملت ايران از سال41 به رهبري امام خميني(ره) اراده كرد و در برابر شرارت آمريكا و همدستانش ايستاد و سختي‌ها را تحمل كرد و در همه جبهه ها نيز پيروز شد.
وي افزود: ملت ايران امروز هم در برابر نقض برجام توسط آمريكا و بدعهدي‌هاي اروپا باز هم سربلند و پيروز است.
به گزارش روابط عمومي حزب مؤتلفه اسلامي، بادامچيان به توانايي هاي ملت ايران اشاره و خاطرنشان كرد: وقتي در منطقه، امت اسلامي با مقاومت، كمر صهيونيسم را شكسته و جلوي تحقق مطامع آمريكا در منطقه را گرفته است، وقتي جمهوري اسلامي از يك ظرفيت فوق العاده در دانش هسته­اي برخوردار بوده و يكي از قوي‌ترين، مجهزترين و كارآمدترين قدرت‌هاي موشكي غيرهسته اي جهان را دارد، در برابر تجاوزگران و زورگويان از ظرفيت‌هاي بالقوه و بالفعل خود استفاده خواهد كرد و به زودي آمريكايي ها خواهند فهميد ادامه تهديدها و تحريم‌ها جز زيان براي آنها نتيجه‌اي نخواهد داشت.
وي با بيان اين كه ترامپ به دنبال مذاكره قلدرانه است، گفت: مفهوم مذاكره مجدد اين است كه به كمتر از آنچه در برجام بوده رضايت بدهيم كه اين رويكرد ذلت و خفت آور براي ملت به هيچ وجه قابل قبول نيست.
بادامچيان تاكيد كرد: مذاكره مجدد با آمريكا نه موضوعيت و نه طريقت دارد و نه مشكل دو طرف را حل مي كند.
وي اظهارداشت: همان طور كه رهبر انقلاب فرمودند، نه جنگ مي شود و نه مذاكره، ملت ما به مقاومت خود ادامه مي دهد تا دشمن را پشيمان كند.
دبيركل حزب موتلفه اسلامي به مشكلات معيشتي مردم اشاره و تصريح كرد: دولت بايد در توزيع اعتبارات و تسهيلات به ويژه در حوزه اشتغال، پاسخگو باشد و مجلس نيز دولت را در برداشتن گام هاي عملي و جديد، ياري كند.
دبيركل حزب موتلفه اسلامي با بيان اين كه ما وارد «ترسالي» شديم و ان شاءالله دو دهه خشكسالي را پشت سر گذاشته ايم، گفت: اهتمام به روستاها به ويژه در حوزه اشتغال بايد مهم ترين هدف گذاري دولت باشد. سال 98 سال پرمحصولي خواهد بود و اگر دولت از اين فرصت استفاده كند مي تواند كشور را در آستانه يك رشد اقتصادي قرار دهد.
بادامچيان به گراني ها و نگراني هاي مردم از افزايش قيمت كالاها اشاره و تاكيد كرد: قيمت 70 درصد كالاها تغيير پيدا كرده است. گزارش بانك مركزي از تورم در مرز هشدار است. اقدامات دولت در توزيع، نبايد كشور را وارد چالش‌ها و چاله‌هاي پرخطر كند. با يك مديريت جهادي مي توان مشكل رفاه را واقعاً حل كرد.
وي افزود: دولت بايد اعلام كند چه كساني ارز 4200 توماني دريافت كردند ولي هيچ كالايي وارد كشور نكرده‌اند و خبري از ورود ارز آنها به داخل هم نيست. بايد تكليف كساني كه در نظام اقتصادي اخلال مي‌كنند، توسط دولت مشخص شود. در اين زمينه دولت و دستگاه قضايي مي تواند پاسخ روشني براي مردم داشته باشند.
دبيركل حزب موتلفه اسلامي نگاه راهبردي به شرق در وزارت امور خارجه را مورد تقدير قرار داد و گفت: دستگاه ديپلكاسي بايد پايه هاي يك ارتباط راهبردي با شرق را روز به روز مستحكم كند و با كشورهايي كه تعاملي توام با مودت با ايران دارند، روابط خود را گسترش دهد.
بادامچيان افزود: يكي از وظايف ديپلمات هاي ما افشاي توافقات پشت پرده اروپا و آمريكا و قراردادن آن در معرض افكار عمومي است.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به تحولات منطقه و هدف قرار گرفتن منافع اقتصادي امارات و عربستان اشاره كرد و گفت: طبيعي است هرچه جنايات امارات و عربستان در يمن و كشتار بي رحمانه كودكان و زنان افزايش يابد، آتش انتقام مردم يمن از آستين پرقدرت انصارالله و ارتش يمن شعله ورتر خواهد شد و سرانجام دودمان قارون هاي منطقه را خواهد سوزاند.
دبيركل حزب موتلفه اسلامي تاكيد كرد: آيا مردم مسلمان عربستان و امارات نمي‌خواهند اقدامي براي جلوگيري از كشتار روزه‌داران عرب مسلمان بدست حاكمان خود كنند؟
‌سيام**9402**1336