75 ميليمتر باران از «توتان» نيكشهر گزارش شد

زاهدان- ايرنا- مديركل هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته با تقويت جريانات مرطوب به استان شدت بارش هاي همرفتي افزايش يافت به طوريكه از ايستگاه بارانسنجي «توتان» از توابع نيكشهر 75 ميلي متر باران گزارش شد.

محسن حيدري روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: علاوه بر شدت بارش ها، گستره فعاليت سامانه نيز افزايش يافت به طوريكه علاوه بر جنوب و نواحي مركزي، از نيمه شمالي و برخي شهرستانهاي شمالي سيستان و بلوچستان نيز گزارش بارندگي دريافت شد.
وي تصريح كرد: به طور كلي در شبانه روز گذشته از 11 شهرستان سيستان و بلوچستان شامل نيكشهر، مهرستان، ايرانشهر، فنوج، قصرقند، سرباز، سيب و سوران، سراوان، زاهدان، زابل و نيمروز بارندگي گزارش شد كه هسته بارش ها در محدوده شهرستان نيكشهر رخ داد.
مديركل هواشناسي سيستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس آخرين اطلاعات دريافتي از ايستگاه هاي هواشناسي و بارانسجي سطح استان تا اين لحظه ميزان بارندگي هاي ايستگاه هاي بارانسجي توتان نيكشهر 43، دهيرك 40، كشيك 34 و آشار 23 ميلي متر بوده است.
وي با بيان اينكه از 34 ايستگاه هواشناسي و بارانسنجي سيستان و بلوچستان گزارش بارندگي دريافت شده است، گفت: بارش هاي 17 ايستگاه بيشتر از 10 ميلي متر بوده است.
حيدري از تداوم فعاليت توده هاي همرفتي در سيستان و بلوچستان خبرداد و افزود: تا چهارشنبه شرايط براي ريزش رگبار باران، رعد و برق، تندبادهاي موقتي و تگرگ در استان فراهم است.
9908**3213