دانش آموزان كهگیلویه و بویراحمد در دوره كارورزی شركت می كنند

یاسوج- ایرنا- مدیركل آموزش و پرورش كهگیلویه و بویراحمد گفت: دانش آموزان رشته های فنی و حرفه ای و كارودانش این استان تابستان 1398 در دوره كارآموزی/كارورزی شركت می كنند.

هادی زارع پور روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دوره برای دانش آموزان پایه های یازدهم و دوازدهم (دوم و سوم مقطع متوسطه دوم) كهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.
وی افزود: بخشنامه مربوط به برگزاری این دوره از سوی معاونت آموزش متوسطه دوم وزارت آموزش و پرورش به استان ها ابلاغ شده است.
مدیركل آموزش و پرورش كهگیلویه و بویراحمد بیان كرد: مهمترین اهداف برگزاری این دوره شامل توسعه فرهنگ كار و كارآفرینی در جریان یاددهی و یادگیری، آماده ‌سازی هنرجویان برای ورود به بازار كار، بكارگیری شایستگی‌ های فنی و غیرفنی در محیط واقعی كار، ایجاد روحیه خودباوری و سخت‌ كوشی نسبت به وظایف شغلی بین هنرجویان، كسب تجربه در محیط واقعی كار و زمینه سازی برای شناساندن مشاغل مولد به هنرجویان است.
زارع پور عنوان كرد: دوره كارآموزی/كارورزی در فاصله زمانی تیرماه تا شهریورماه امسال در كهگیلویه و بویراحمد برگزار می ‌شود و به هیچ وجه قابل تمدید نیست.
وی ابراز داشت: هیچ دوره یا گواهینامه ‌ای جایگزین این دوره برای دانش آموزان پایه های یازدهم و دوازدهم رشته های فنی و حرفه ای و كارودانش كهگیلویه و بویراحمد نمی ‌شود.
زارع پور گفت: دوره كارآموزی/كارورزی به مدت سه تا 6 هفته و به ‌صورت پیوسته در كهگیلویه و بویراحمد برگزار خواهد شد.
كهگیلویه و بویراحمد افزون بر 153 هزار دانش آموز پسر و دختر در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم دارد.
7535/3239