استاندارد كالاهاي ماه رمضان درسيستان و بلوچستان رصد مي شود

زاهدان- ايرنا- مديركل استاندارد سيستان و بلوچستان گفت: طرح كنترل استاندارد كالاها و اقلام پرمصرف ماه مبارك رمضان در اين استان درحال اجراست.

‍مسعود جوادي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: همه ساله در ايام ماه مبارك رمضان تيم هايي به رصد كالاهاي پرمصرف از جمله روغن خوراكي، زولبيا و باميه، كشك، شيرهاي پاستوريزه، پنير، شكر و چاي در مراكز عرضه كالا اقدام مي كنند.
وي ادامه داد: بازرسان داشتن نشان استاندارد بر روي كالا، ارزيابي و آزمون كالا مبني بر منطبق بودن كالا با استانداردهاي تدوين شده را انجام مي دهند.
مديركل استاندارد سيستان و بلوچستان هدف از اجراي اين طرح را سالم سازي بازار مصرف و جلوگيري از توزيع كالاهاي بدون كيفيت و فاقد نشان استاندارد عنوان كرد.
وي تصريح كرد: در صورتي كه كالاهاي بررسي شده از نظر كيفي كمتر از حد استاندارد يا فاقد علامت استاندارد باشد، ضمن معرفي واحدها به مراجع قانوني برخوردهاي لازم با متخلفان انجام مي شود.
جوادي اظهار داشت: مصرف كنندگان مي توانند براي اطمينان از اصالت علامت استاندارد ايران بر روي محصولات كد 10 رقمي درج شده در ذيل علامت استاندارد را به سامانه پيامكي 10001517 ارسال كنند.
وي از مردم خواست كه هنگام خريد كالاهاي مورد نياز خود به علامت استاندارد كالاها توجه كنند و در صورت مشاهده كالاهاي بي كيفيت و فاقد اين علامت مراتب را به سامانه تلفني 1517 اداره كل استاندارد استان براي بررسي و پيگيري اعلام كنند.
7316 **6081