۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۷
کد خبر: 83319821
۰ نفر
حوادث رانندگي در استان مركزي سه كشته داشت

اراك - ايرنا - رئيس پليس راه استان مركزي گفت: بروز حوادث رانندگي در جاده هاي اين استان استان سه كشته و سه مجروح را در شبانه روز اخير به همراه داشت.

به گزارش روز يكشنبه، خبرنگار پايگاه خبري پليس ، سرهنگ «ايرج كهريزي» افزود: يكي از اين سوانح رانندگي در محور بروجرد - توره رخ داد كه بر اثر آن رانندگي يكي از خودروها در دم جان سپرد.
وي اظهار داشت: علت اين تصادف تجاوز به چپ خودروي مقابل نسبت به خودروي راننده متوفي گزارش شده است.
اين مقام مسئول عنوان كرد: در حادثه رانندگي ديگري يك دستگاه خودروي زانتيا شامگاه گذشته در جاده خمين - دليجان واژگون شدكه بر اثر آن راننده خودرو دردم فوت جان داد و سرنشين آن نيز به شدت مجروح شد.
سرهنگ كهريزي خاطرنشان كرد: علت اين حادثه نداشتن توانايي در كنترل وسيله نقليه و تخطي از سرعت مطمئن در سر پيچ اعلام شده است.
رئيس پليس راه استان ادامه داد: حادثه ديگري نيز شامگاه شنبه در مسير ساوه - همدان رخ داد كه بر اثر آن يك دستگاه تراكتور با يك موتورسيكلت برخورد كرد و موتورسيكلت سوار فوت كرد.
وي تصريح كرد: علت اين سانحه تركيب و تقارن دو خطاي يكسان، توجه ناكافي به جلو توسط موتورسيكلت سوار با 50 درصد و به حركت در آوردن وسيله نقليه با عيب و نقص فني مستمر به ميزان50 درصد بوده است.

***كشف لامپ هاي قاچاق از انبار يك شركت صنعتي در زرنديه
فرمانده انتظامي شهرستان زرنديه گفت: 10 هزار و 787 عدد لامپ خارجي قاچاق به ارزش تقريبي يك ميليارد و 500 ميليون ريال از انبار يك شركت صنعتي در اين شهرستان كشف و ضبط شد.
سرهنگ «محمدرضا روشندل » افزود: در تداوم طرح هاي مبارزه هدفمند با قاچاق كالا به عنوان يك پديده شوم اقتصادي و حمايت از توليد ملي، با كسب خبري مبني بر دپوي كالاي قاچاق در انبارهاي يك شركت صنعتي در شهرستان زرنديه، رسيدگي به موضوع در دستور كار ماموران اداره مبارزه با قاچاق كالا و ارز آگاهي اين شهرستان قرارگرفت.
اين مقام انتظامي ادامه داد: با انجام اقدامات اطلاعاتي و نامحسوس، مكان مورد نظر شناسايي و پس از كسب مجوز قضايي مورد بازرسي قرار گرفت.
وي خاطرنشان كرد: متهم دستگير شده در اين عمليات پس از تشكيل پرونده به دستگاه قضايي معرفي شد.

***بازگرداندن دختر 12 ساله اراكي داراي مشكل اعصاب و روان به آغوش كانون خانواده
معاون اجتماعي انتظامي استان مركزي گفت: دختر 12 ساله اي كه به علت مشكل اعصاب و روان در يكي از خيابان هاي شهر اراك گم شده بود با پيگيري ماموران يگان امداد شهرستان به آغوش خانواده برگشت.
سرهنگ«محمود خلجي» افزود: در بررسي تيم گشت انتظامي، مشخص شد كه اين دختر داراي مشكل اعصاب و روان است كه با پيگيري انجام شده از سوي ماموران انتظامي، ‌دختر بچه صحيح و سالم تحويل خانواده اش شد.
استان مركزي با 12 شهرستان يك ميليون 400 هزار نفر جمعيت دارد.
6991/6013/