فرماندار اهر: امكانات دولتي براي تبليغات انتخاباتي استفاده نشود

تبريز- ايرنا- فرماندار اهر با تاكيد بر اينكه مديران مدارس، معلمان و مديران آموزش و پرورش اهر فعاليت‌هاي احتمالي انتخاباتي را در مدارس به دقت رصد كنند، گفت: نبايد از امكانات دولتي براي تبليغات انتخاباتي استفاده كرد.

زاهد محمودي روز يكشنبه در جلسه شوراي آموزش و پرورش اهر گفت: از هر گونه اقداماتي كه شائبه استفاده از امكانات دولت براي كانديداهاي انتخابات مجلس به وجود مي‌آورد بايد پرهيز شود.
وي بر لزوم حفظ اتحاد و انسجام در برابر توطئه‌هاي دشمنان تاكيد كرد و گفت: تحريم‌ها و تهديدهاي استكبار جهاني نشان دهنده خصومت آنها با ملت ايران است و انتظار مي‌رود معلمان در كنار تدريس، ضرورت حفظ وحدت و انسجام در برابر دشمنان را به دانش‌آموزان بياموزند.
فرماندار شهرستان اهر اضافه كرد: هر چند ثبت‌نام كانديداهاي انتخابات مجلس شوراي اسلامي از آذرماه شروع مي‌شود ولي در برخي شهرستان‌ها مشاهده شده كه در مدارس موضع‌گيري‌هاي سياسي عليه كانديداها صورت مي‌گيرد به همين منظور تاكيد داريم مديران اجازه ندهند فضاي آموزشي مدارس يا دانشگاه‌ها به كانون تبليغاتي افراد خاص يا كانديداهاي احتمالي تبديل شود.
وي در ادامه با تاكيد بر تاثيرگذاري حضور پرشور فرهنگيان و دانش‌آموزان در راهپيمايي روز جهاني قدس افزود: دانش‌آموزان كه از آنها به عنوان آينده‌سازان كشور ياد مي‌كنيم حضورشان در صحنه‌هايي همچون راهپيمايي روز جهاني قدس ضروري است زيراكه بايد با رفتارهاي خصمانه آمريكا آشنا شوند.
فرماندار شهرستان اهر با قدرداني از برگزاركنندگان مراسم هفته معلم گفت: برنامه‌هاي هفته معلم در اهر باشكوه‌تر از سال‌هاي گذشته بود و با وجود جنگ رسانه‌اي و تبليغات منفي كه قصد تحريك معلمان را داشتند برنامه‌هاي هفته معلم در شهرستان اهر بدون حاشيه و باشكوه برگزار شد.
مدير آموزش و پرورش اهر نيز در ادامه افزود: در بحث ارزيابي شايستگي مديران مدارس، از شهرستان اهر 9 نفر با شرايط زير 45 سال سن در اين آزمون شركت مي‌كنند كه با احتساب مديران مدارس غيرانتفاعي و آموزشگاه‌هاي آزاد علمي در مجموع 139 نفر از مديران بايستي در اين آزمون شركت كنند.
قادر رمضان‌پور از آمادگي مديريت آموزش و پرورش اهر و انجام تمهيدات لازم جهت برگزاري امتحانات نوبت دوم خبر داد و گفت: امتحانات نوبت دوم نتيجه تلاش همكاران فرهنگي و به عبارتي خروجي و آبروي آموزش و پرورش است كه 932 دانش‌آموز شامل 522 دانش‌آموز در رشته تجربي، 111 نفر در رشته رياضي، 195 نفر در رشته انساني و مابقي داوطلب آزاد هستند در امتحانات شركت مي‌كنند.
وي ادامه داد: براي اولين‌بار امتحابات نهايي و كنكور پايه دوازدهم در 6 حوزه شامل سه حوزه پسران و سه حوزه دختران برگزار مي‌شود و به جهت تقارن امتحانات و كنكور به مديران مدارس تاكيد كرده‌ايم تا فضاي مدارس براي دانش‌آموزان آرام و بدون استراس باشد.
مدير آموزش و پرورش اهر بابيان اينكه در سال‌تحصيلي 98-99 نزديك به 300 معلم آموزش و پرورش اهر بازنشسته مي‌شوند، گفت: وزارت آموزش و پرورش قرار است 52 هزار نيرو جذب كند كه جاي خالي 230 معلم بازنشسته اهري در سال گذشته و 300 معلم در شرف بازنشستگي در اهر جبران خواهد شد.
رمضان‌پور بر لزوم سامان‌دهي فضاهاي آموزشي آموزش و پرورش اهر تاكيد كرد و افزود: برخي از همچون مدارس امام رضا(ع) و شهيد مدني كه در آن‌ها تراكم دانش‌آموز داريم لازم است تا اين مدارس دو شيفته شوند زيراكه با تراكم دانش‌آموز بر افت كيفيت تحصيلي تاثير مي‌گذارد.
مدير آموزش و پرورش اهر با بيان اينكه با وجود مصوبه مجلس شوراي اسلامي بر رايگان بودن انشعاب آب، برق و گاز مدارس، هزينه انشعاب مدارس اخذ مي‌شود، گفت: مصوبه مجلس در رابطه با رايگان بودن انشعاب آب، برق و گاز مدارس اميدواركننده بود ولي متاسفانه وزارت نيرو اعتنايي به مصوبه مجلس نداشت زيراكه همچنان هزينه انشعاب را از مدارس مي‌گيرند.
رمضان‌پور در پايان از كمك مالي بيش از 150 ميليون ريالي دانش‌آموزان اهري به سيل‌زدگان استان خوزستان خبر داد و گفت: دانش‌آموزان اهري در حمايت از سيل‌زدگان خوزستاني بيش از 150 ميليون ريالي به حساب آموزش و پرورش استان خوزستان واريز كردند و همچنان كمك‌هاي مالي دانش‌آموزان و معلمان به آموزش و پرورش اهر تحويل مي‌شود.
7225/3071