170 مركز واكسيناسيون به زائران حج تمتع خدمات ارائه مي دهند

تهران- ايرنا- معاون بهداشت، درمان و توانبخشي جمعيت هلال احمر اعلام كرد: 170 مركز واكسيناسيون كشوري آماده ارائه خدمات به زائران خانه خدا در حج تمتع امسال هستند.

حسن صفاريه روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي ايرنا، با اعلام اين مطلب اظهار داشت: بر اساس تقسيم وظايف صورت گرفته، معاونت بهداشت، درمان و توانبخشي جمعيت هلال ‌احمر اقدامات مربوط به واكسيناسيون حجاج ايراني را انجام و عوامل اين سازمان مسئوليت آن را برعهده گرفته اند.
وي توضيح داد: فرآيند واكسيناسيون حجاج ايراني آغاز شده است و معمولا واكسيناسيون حجاج يك تا 2 ماه قبل از سفر حج انجام مي ‌شود و هنوز واكسيناسيون شمار زيادي از حجاج انجام نشده است.
معاون بهداشت، درمان و توانبخشي جمعيت هلال‌احمر اضافه كرد: علاوه بر آمادگي 170 مركز واكسيناسيون كشوري براي ارائه خدمات به زائران خانه خدا در حج تمتع امسال، واكسيناسيون اين زائران علاوه بر اين مراكز توسط كارشناسان اعزامي به اماكن برگزاري دوره‌هاي آموزشي به حجاج مانند مساجد نيز انجام مي‌ شود.
صفاريه افزود: كار واكسيناسيون زائران حج امسال در سراسر كشور از فروردين ماه آغاز و تا زمان اعزام نخستين گروه حجاج به عربستان در نيمه اول تير ماه ادامه دارد و متقاضيان بايد هرچه سريعتر به اين مهم مبادرت ورزند.
تزريق واكسن مننژيت حداقل 10 روز قبل از مسافرت زائران ايراني به كشورعربستان سعودي به ويژه در هنگام سفر حج تمتع و عمره ضروري و حائز اهميت است.
بيماري منژيت مننگوكوكي، يك بيماري نادر ولي كشنده است كه از سوي باكتري نايسريا مننژيتيديس ايجاد مي شود اين بيماري مي تواند در افرادي كه سالم هستند ايجاد عفونت كند و به سرعت به طور خطرناكي ظرف مدت 24 ساعت حتي منجر به مرگ شود.
اجتمام*7029*1834