خیران ساوجی 100 میلیارد ریال به حوزه سلامت كمك كردند

ساوه - ایرنا - رئیس دانشكده علوم پزشكی شهرستان ساوه گفت: خیران ساوجی از سال 88 تاكنون 100 میلیارد ریال به حوزه سلامت این شهرستان كمك كردند.

به گزارش ایرنا‌،‌ دكتر «عباس نیك روش» روز یكشنبه در نشست مجمع خیران سلامت شهرستان ساوه افزود: تجمیع توان افراد نیكوكار در كنار ظرفیت‌های اداری می‌تواند به توسعه زیرساخت های حوزه سلامت این شهرستان كمك كند.
وی اظهار داشت: با بهره گیری از این ظرفیت ها می توان نسبت به تامین نیازهای ساوه در حوزه بهسازی و نوسازی بیمارستان و تامین تجهیزات درمانی و پزشكی اقدام كرد تا استانداردهای لازم ایجاد شود.
رئیس دانشكده علوم پزشكی ساوه، افزود: شمار مراجعات بیماران حوادث در ساوه بالا است و تقویت زیرساخت های پیش بیمارستانی و درمانی برای پاسخگویی در این راستا ضروری است.
نیك روش بیان كرد: ساوه و زرندیه در مجموع به 500 تخت بیمارستانی نیاز دارد كه با توجه به محدودیت اعتبارات دولتی همراهی خیران حوزه سلامت در پاسخگویی به مطالبات كمبود تخت الزامیست.
وی یادآوری كرد: ساوه تنها شهری است كه بعد از انقلاب اسلامی در آن بیمارستان جدیدی ساخته نشده و با توجه به روند مهاجرپذیری و افزایش جمعیت جبران كاستی ها در این زمینه ضروری است
رئیس دانشكده علوم پزشكی ساوه در مورد روند ساخت بیمارستان جدید جایگزین مركز درمانی مدرس این شهر گفت: با پیگیری صورت گرفته كه حاصل تلاش دانشكده،‌ نماینده مردم و فرماندار این شهرستان است اعتبار50 میلیارد ریالی برای ساخت بیمارستان جدید ساوه از سوی وزارت بهداشت اختصاص و در بازنگری این طرح شمار تخت های بیمارستانی از 160 مورد به 250 تخت افزایش یافته است.
وی ادامه داد: تملك زمین برای ساخت این مركز درمانی با همكاری مسئولان شهرستان در مجاورت دادگستری ساوه صورت گرفته و در سفر قریب الوقوع وزیر بهداشت، درمان و‌ آموزش پزشكی عملیات اجرایی آن كلید می خورد.
معاون استاندار مركزی و فرماندار ساوه نیز‌گفت: خیران كه در حوزه های مختلف از جمله بخش سلامت فعالیت می كنند باید تكریم شوند.
«علی میرزایی» افزود: انقلاب اسلامی در همه مراحل به مشاركت و حضور مردم متكی بوده و حضور پررنگ خیران در روند توسعه كشور مصداق این امر است.
وی ادامه داد: نقش آفرینی آحاد ملت در جنگ تحمیلی نمونه ای از پیوند انقلاب و مردم است و در مسئله بهداشت و درمان نیز لازم است تاكید مقام معظم رهبری مبنی بر اینكه «مردم باید خیالشان از مساله درمان آسوده باشد»،‌ مورد توجه همگان واقع شود.
وی، خواستار برگزاری منطم مجمع خیران سلامت این شهرستان شد.
میرزایی گفت: مجوز ساخت بیمارستان در ساوه به عنوان تنها طرح بیمارستان سازی امسال كشور كلید می خورد و باید با همكاری همه بخش ها و خیران با كیفیت و در بازه زمانی مناسب بهره برداری شود.
وی با اشاره به سفر احتمالی وزیر بهداشت به ساوه تاكید كرد: پیشنهادات مشخصی را باید برای تامین نیازهای بهداشت و سلامت این شهرستان گردآوری و مطالبه گری موثر حوزه سلامت ساوه صورت بگیرد.
شهرستان ساوه با 285 هزار نفر جمعیت دارای چهار بیمارستان (یك مورد بخش خصوصی) است.
9921/6539/6013/