25 سازمان در قم پیرامون حجاب و عفاف تكلیف قانونی دارند

قم- ایرنا- مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با بیان اینكه 25 سازمان مختلف پیرامون حجاب و عفاف در جامعه تكلیف قانونی دارند گفت: همه دستگاه ها و نهادهای مختلف اجرایی و فرهنگی قم باید وظیفه خود را نسبت به ارتقای وضعیت حجاب اجرایی كنند.

سید موسی حسینی كاشانی روز یكشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: دفتر تبلیغات اسلامی، سازمان تبلیغات، صنعت، معدن و تجارت، اوقاف و امور خیریه، آموزش و پرورش، فرهنگ وارشاد اسلامی، صدا و سیما و پلیس از جمله سازمان هایی هستند كه در قانون عفاف و حجاب برای آنها تكالیف و ظایف قانونی تعیین شده است.
وی با بیان اینكه تحول در حوزه عفاف و حجاب در قم جزء با همكاری و ایفای نقش تمام دستگاه ها و نهادهای مسئول محقق نمی شود، اظهار داشت: موازی كاری، اجرایی نشدن سهم دستگاه های مختلف و همچنین عدم تناسب امكانات با تكالیف قانونی از جمله چالش های پیشرو حوزه فرهنگ سازی در زمینه حجاب است.
حسینی كاشانی با بیان اینكه فرهنگ سازی در حوزه عفاف و حجاب تنها به عهده یك دستگاه نیست ادامه داد: ارتقای حجاب و عفاف در قم نیازمند عزم جدی همه مردم و مسئولان است و اگر در این زمینه همه به وظایف خود عمل كنیم امكان تحول در این زمینه وجود دارد.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، گفت: نقش آفرینی مردم و سازمان های مردم نهاد در حوزه حجاب و عفاف ضروری است كه حمایت از سازمان های مردم نهاد فعال در این زمینه از جمله اولویت های این اداره كل می باشد.
وی ادامه داد: حدود یك هزار سازه تبلیغاتی در سطح شهر و محورهای مواصلاتی قم وجود دارد كه سهم شورای فرهنگ عمومی و همچنین اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی از این تعداد برای كار فرهنگی، ناچیز است.
حسینی كاشانی، ساماندهی تابلوهای تبلیغی در سطح شهر را یكی از موضوعات در دستور كار شورای فرهنگ عمومی قم دانست و ادامه داد: 20 درصد تابلوهای تبلیغی قم باید برای كار فرهنگی در اختیار شورای فرهنگ عمومی استان قرار گیرد كه در این زمینه پیگیری هایی در حال انجام است.
7404/ 6133/