ساز و كار مناسب براي سرمايه ‌گذاري در بخش تعاون يزد فراهم شود

يزد - ايرنا - استاندار يزد با تأكيد بر ضرورت فراهم كردن ساز و كارهاي اعتمادآفرين و مطمئن براي سرمايه گذاري مردم در بخش تعاون گفت: بايد جايگاه درست اين حوزه در اشتغال و اقتصاد استان تعريف شود .

به گزارش روز يكشنبه اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، محمدعلي طالبي در ديدار با اعضاي هيأت رئيسه اتاق تعاون استان اظهار كرد: تعاون بار معنايي خاص مبتني بر ارزش‌هاي ملي و ديني دارد و به اتكاي همين بار معنايي مي تواند قوي تر و بهتر از دولت و بخش خصوصي در عرصه اقتصاد وارد شود.
وي افزود : لازم است دولت زمينه فعاليت موثر بخش تعاوني را فراهم كند و مسئولان تعاوني‌ها نيز قدر فرصت ها و ظرفيت‌هايي را كه در اختيارشان قرار مي گيرد بدانند.
استاندار يزد با بيان اينكه در شرايط فعلي با توجه به اينكه دولت با محدوديت منابع مالي روبروست و بخش خصوصي با مشكلات دست و پنجه نرم مي كند ،تاكيد كرد: با توجه به شرايط موجود نيازمند مشاركت مردم هستيم.
استاندار يزد خاطرنشان كرد: به همين دليل بخش تعاون مي تواند با استفاده از سرمايه هاي خُرد مردم و تشكيل شركت هايي با سرمايه گذاري مناسب، كارهاي اقتصادي خوبي انجام دهد.
به گفته طالبي يكي از بهترين شيوه ها براي جذب منابع خرد مردم ، تعاوني ها هستند،بايد بتوانيم براي جلب اعتماد مردم و سرمايه‌گذاري در اين بخش ساز و كارهاي اعتماد آفريني را براي جذب سرمايه گذاري مردمي فراهم كنيم.
وي تأكيد كرد: اگر اين مهم تحقق يابد، از جهت همراه شدن سرمايه هاي مردم با بخش تعا‌ون كمترين مشكل و مسأله را در استان خواهيم داشت.
وي خواستار تعريف درست جايگاه تعاون بويژه در بخش اشتغال و اقتصاد استان شد و ادامه داد: بخش تعاون علايق و اهداف خود را در حوزه سرمايه‌گذاري اعلام كند تا با برنامه‌هاي ويژه و حمايت و پشتيباني مسئولان بتوانيم كارهاي بزرگي براي توسعه استان انجام دهيم.
با توجه به سياست هاي كلي اصل 44 قانون اساسي سهم 25 درصد براي تعاوني ها در اقتصاد ايران پيش بيني شده است.
از پنج هزار شركت تعاوني ثبت شده ، 2 هزار تعاوني با 700 هزار عضو در استان فعال است كه عمده آنها متعلق به شركت هاي تعاوني مسكن مهر است.
1968/ 2047