سامانه شفاف سازي حقوق مقامات و مديران راه اندازي شود

تهران-ايرنا- نماينده مردم شاهين شهر در مجلس درخواست كرد كه سامانه شفاف سازي حقوق مقامات و مديران راه اندازي شود.

حسينعلي حاجي دليگاني نماينده مردم شاهين شهر در تذكري گفت: هفته گذشته تذكري درباره آخرين وضعيت سامانه مربوط به شفاف سازي حقوق مديران و مقامات را مطرح كردم كه رييس مجلس در پاسخ اعلام كرد كه آقاي رحيمي عضو هيات رييسه پيگيري‌هاي لازم درباره‌ راه اندازي اين سامانه را انجام دهد كه به اعتقاد ما هنوز راه اندازي نشده و عموم مردم دسترسي ندارند كه بدانند مقامات و مديران چه ميزان حقوق دريافت مي‌كنند.
وي خطاب به علي لاريجاني رييس مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: لطفا نتيجه بررسي‌ها را اعلام كنيد.
لاريجاني در پاسخ به تذكر وي گفت: پيگيري كردم اشكالاتي وجود دارد، اميري معاون رييس جمهور را هم در جريان گذاشته‌ايم كه پيگيري كند.
حاجي دليگاني اين پرسش را مطرح كرد كه آيا اين سامانه راه‌اندازي نشده است
لاريجاني در پاسخ وي گفت: بله ظاهراً مشكلاتي داشته و ايراد وارد است.

** تشكر از موضع دولت و شوراي امنيت
محمدرضا صباغيان بافقي نماينده مردم مهريز و بافق در مجلس شوراي اسلامي با تشكر از دستگاه ديپلماسي كشور و همچنين اقدام متقابل دولت و شوراي امنيت كشور در قبال خروج آمريكا از برجام گفت: آمريكا نقض برجام كرد و دوباره تحريم‌هايي را عليه ملت ايران وضع كرده است و هم اكنون پيشنهاد مذاكره مي‌دهد.
وي ادامه داد: آمريكا طرف مقابل خود را همچون كودك مي‌بيند و اگر كسي در اين شرايط خواهان مذاكره باشد دست فتحعلي شاه قاجار و صدر اعظم او ميرزا آقا نوري را از پشت خواهد بست و مردم هرگز او را نخواهند داشت.
صباغيان همچنين در تذكري به دولت در خصوص بحث افزايش حقوق ها اظهار داشت: دولت قانون مصوبه مجلس را در خصوص افزايش 400 توماني حقوق‌ها به همراه 10 درصد اجرا نكرده است و باعث شده چندين ميليون كارمند و كارگر نسبت به مجلس بدبين شوند بنابراين از هيات رييسه مجلس خواهش مي‌شود در قبال اين تخلف دولت اعلام موضع كند.

**معوقات فرهنگيان را پرداخت كنيد
علي اصغر يوسف نژاد نماينده مردم ساري در تذكري خطاب به رييس جمهوري گفت: انتظار است در ارتباط با مطالبات بحق فرهنگيان، بازنشستگان و معلمان خارج از كشور توسط وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه اقدام شود؛ جذب 7 هزار نفر از كادر قوه قضائيه كه سال هاي سال آزمون داده و بلاتكليف هستند، ضروري است، لذا براي تعيين تكليف آنها منتظر اقدام دولت هستيم.

**گلايه رييس جمهور از مجلس درست نبود
مهرداد بائوج لاهوتي نماينده مردم لنگرود در تذكري به گلايه رييس جمهوري درباره تفكيك وزارت صمت و بازرگاني اشاره كرد و گفت: رييس جمهور در ديدار با رهبر معظم انقلاب گلايه اي از مجلس كرد كه به نظرم اين گلايه درست نبود، روحاني بيان كرد كه دو سال است كه منتظر تفكيك وزارت صنعت، معدن با بازرگاني هستند، در صورتي كه دولت در اين خصوص لايحه داد و مجلس نيز تعيين تكليف كرد، در واقع اين لايحه از سوي مجلس دو سال بلاتكليف نمانده است.
وي ادامه داد: درباره لايحه تفكيك وزارت صنعت و معدن و بازرگاني حتي رييس مجلس عنايت كرد و مسيرهاي مختلفي را آورد، اما در نهايت نظر مجلس موافق نبود؛ اين مسئله از سوي رييس جمهور جاي گلايه نداشت.
علي لاريجاني رييس مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به تذكر نماينده لنگرود گفت: بله؛ دولت لايحه دوفوريتي براي تفكيك وزارت صنعت، معدن با بازرگاني آورد، اما مجلس موافقت نكرد

**رفع ايرادات شوراي نگهبان به طرح استاني شدن انتخابات در دستور كار قرار گيرد
مصطفي كواكبيان نماينده مردم تهران در تذكر ماده 198 آيين نامه داخلي مجلس شوراي اسلامي گفت: مصوبات مجلس تا زمان اعلام نظر نهايي شوراي نگهبان از دستور كار خارج نمي‌شود و شوراي نگهبان در صورت رد مصوبات موظف است علت رد را سريع به مجلس اعلام كرده و سپس تكثير و بين نمايندگان توزيع شود.
وي گفت: شوراي نگهبان طرح استاني شدن انتخابات مجلس را در يك بازه زماني فشرده بررسي كرده و ايراداتي را نيز به اين طرح گرفته و به مجلس برگشت داده شده است اما اين طرح در دستور كار اين هفته مجلس مشاهده نمي‌شود و هفته آينده نيز با توجه به انتخابات هيات رييسه مجلس و تعطيلاتي كه وجود دارد، نمي‌توان اين طرح را مورد بررسي قرار داد.
كواكبيان اظهار داشت: اگر نمي‌خواهيم زحمات چهار ماهه نمايندگان هدر برود اين طرح را روز آينده در دستور كار قرار داده تا قبل از 16 خرداد بررسي آن به اتمام برسد.

سيام**3050**9121