امام جمعه تبريز:هنرمندان بيانيه گام دوم انقلاب را تبيين كنند

تبريز-ايرنا- نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز گفت: هنرمندان بسيجي فرازهاي مهم بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي از سوي مقام رهبري را به آحاد مردم با شيوه هاي هنري تبيين و تشريح كنند.

حجت الاسلام والمسلمين محمدعلي آل هاشم روز يكشنبه در جمع شعرا و هنرمندان بسيجي استان با تاكيد بر اينكه هنرمندان رسالت مهمي در تبيين گام دوم انقلاب دارند، افزود: تاثير فعاليت هنرمندان براي انتقال اهداف و آرمان هاي اسلام و انقلاب در جامعه ويژه است.
وي اظهار داشت: هنرمندان بايد با توجه به اهميت گام دوم انقلاب و تحقق منويات رهبر انقلاب، در اين خصوص با خلق آثار هنري و ابتكارهاي ويژه خود اين بيانيه را در جامعه تبيين كنند.
حجت الاسلام آل هاشم ترويج سبك زندگي اسلامي - ايراني، فرهنگ ايثار و شهادت، اسلام ناب محمدي (ص) و اميدآفريني را نياز ضروري جامعه خواند و از هنرمندان خواست به اين مسائل در راستاي گام دوم انقلاب توجه خاصي كنند.
وي ادامه داد: امروز تاثير يك بيت شعر گاهي بيشتر از صدها سخنراني در جامعه تاثيرگذار است، بنابراين شعراي بسيجي با سرودن اشعار حماسي، ولايي و دفاعي نقش خود را در جامعه نشان دهند.
امام جمعه تبريز گفت: شهدا براي آسايش و آرامش جامعه از همه هستي خود گذشته و جان خود را طبق اخلاص گذاشتند تا مسير جمهوري اسلامي پربارتر شود كه بر همين مبنا پرداختن به ايثار شهدا و از خودگذشتگي خانواده آنها از جمله مباحثي است كه بايد به آن در حوزه هاي هنري لازم و ضروري است.
3038/3071