۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۹
کد خبر: 83319721
۰ نفر
بازار مرغ ایلام تثبیت شد

ایلام - ایرنا - معاون بهبودات دامی سازمان جهادكشاورزی استان ایلام از تعدیل قیمت گوشت مرغ و تثبیت این كالای پرمصرف خبر داد و گفت : هم اكنون عرضه و تقاضا مرغ وضعیت عادی پیشین را دارد.

مجتبی شیرخانی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تعدیل مصرف و خرید و افزایش تولید و عرضه به بازار مرغ را عامل ایجاد تثبیت و تعدیل قیمت گوشت مرغ مصرفی عنوان كرد.
وی افزود: در حال حاضر قیمت فروش نهایی مرغ به مصرف كننده به ازای هر كیلو 115 هزار ریال مصوب شده است.
معاون بهبودات دامی سازمان جهاد كشاورزی ایلام متوسط میزان تولید مرغ در استان ایلام را ماهانه 2 هزار و 700 تن عنوان كرد كه هر ماه یك هزار و 500 تن مرغ به استان های همجوار صادر می شود.
وی افزود: در طول روز برحسب تقاضای بازار كشتارگاه مانشت ایلام بین 43 تا 45 تن مرغ را كشتار و روانه بازار می كند.
شیرخانی یادآور شد: هم اكنون بازار عرضه و فروش مرغ استان ایلام از آرامش و وضعیت پایدار برخودار است.
به گزارش ایرنا، در هفته های گذشته امتناع تولید كنندگان از فروش مرغ زنده به كشتارگاه برای ذبح و عرضه به بازار موجب كمبود شدید و افزایش بهای این ماده خوراكی پرمصرف در بازار استان ایلام شد.
با ورود محاكم قضایی و نیز اقدامات ستاد تنظیم و صنف مرغداران التهاب بازار مرغ تا حد زیادی فروكش كرد و اكنون عرضه و تقاضای آن متعادل است.
به گزارش ایرنا، استان ایلام دارای 400 واحد مرغداری است كه در هر دوره تولید (بین 45 تا 50 روز) هفت میلیون تن مرغ را تولید می كنند.
حدود 2 هزار نفر به صورت مستقیم و هشت هزار نفر هم غیر مستقیم در صنعت مرغداری ایلام فعال هستند.
وجود نوسان و افزایش قیمت ماه های اخیر گوشت به خصوص مرغ در حالی است كه ایلام با 400 واحد مرغداری نیمه صنعتی و صنعتی به عنوان یكی از استان های مولد و صادر كننده گوشت مرغ مطرح است.
7172/6034