۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۸
کد خبر: 83319719
۰ نفر
دغدغه واحدهاي صنعتي قزوين از محاسبه مسافت هوايي

شمار جديد نشريه خبر قزوين در مطلبي به موضوع مشكلات واحدهاي توليدي كه شعاع 120 كيلومتري آنها از پايتخت به صورت هوايي محاسبه شده و آنها را از برخي معافيت هاي مالياتي محروم مي كند، پرداخته است.

در اين مطلب معاون امور اقتصادي وزارت كشور در گفت و گو با خبرنگار خبر قزوين گفته است: براي رفع اين دغدغه واحدهاي توليدي قزوين برنامه داريم.
بابك دين پرست اظهار داشت: قرار شد طي مكاتباتي كه استاندار قزوين از اين موضوع به وزارت كشور دارند يك جلسه اختصاصي ترتيب دهيم تا با محاسبه شعاع 120 كيلومتري طبق گذشته به صورت زميني محاسبه شود.
وي تصريح كرد: طبق مصوبه دولت اگر واحدي در داخل اين شعاع قرار بگيرد از معافيت مالياتي بهره مند نمي شود.
اين مسئول با بيان اينكه برخي واحدهاي مشكل دار دچار مرگ مغزي شده اند و امكان احياي آنها وجود ندارد و لازم است دست از حمايت آنها برداشته شود،اظهار داشت: واحدهايي كه امكان رفع مشكلات دارند بايد مورد حمايت قرار بگيرند و مديران و فرمانداران نيز بايد همواره پيگيري و حمايت مستمر خودشان را در اين رابطه انجام دهند.
يادداشت مدير مسئول خبر قزوين نيز به موضوع تاثير فقر بر كودكان اختصاص يافته است كه در ابتداي آن نوشته فقر به خاطر مشكل نابرابري به ويژه نابرابري درآمد، يكي از اصلي ترين علل فشارها و تهديدات اجتماعي براي جدا كردن يك ملت از همديگر است و اين زماني اتفاق مي افتد كه ثروت در يك كشور بين شهروندان آن به درستي توزيع نشده باشد.
تيتر اول اين نشريه نيز با عنوان زرگر، بهشت گردشگري ايران مغفول از توجه مسئولين قزوين به ظرفيت هاي توريسم در روستاي زرگر آبيك پرداخته است.
هفته نامه خبر قزوين به مديرمسئولي آزاده رحماني منتشر مي شود.
7388*3013