زمان و جوايز هفتمين جشنواره بين المللي فيلم شهر اعلام شد

تهران-ايرنا- دبيرخانه هفتمين جشنواره بين المللي فيلم شهر اعلام كرد: اين جشنواره 26 تا 31 تير سال جاري در پرديس سينما گالري ملت برگزار مي‌شود.

به گزارش روز يكشنبه اين دبيرخانه، آيين افتتاح هفتمين دوره جشنواره فيلم شهر عصر 26 تير و نمايش فيلم‌ها از 27 تا 30 تير برنامه‌ريزي شده است.
پرديس سينما گالري ملت مركز اصلي برگزاري اين جشنواره خواهد بود.
فراخوان اين رويداد سينمايي بهمن سال گذشته اعلام شد كه ثبت‌نام اينترنتي آثار بخش اقلام تبليغاتي سينماي ايران و محله تا 31 ارديبهشت ماه ادامه دارد.
اين جشنواره توسط موسسه تصوير شهر سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران به دبيري هاشم ميرزاخاني در پنج بخش «مسابقه سينماي ايران»، «مسابقه سينماي بين الملل»، «مسابقه محله»، «مسابقه تبليغات و اطلاع رساني سينماي ايران» و بخش «جنبي» برگزار مي شود.
در بخش هاي مسابقه سينماي ايران در بخش فيلم هاي «سينمايي»: هفت تنديس به همراه لوح تقدير و جايزه نقدي، در بخش فيلم هاي «ويديويي»: هفت تنديس به همراه لوح تقدير و جايزه نقدي، در بخش «سريال ها و نمايش خانگي»: 6 تنديس به همراه ديپلم افتخار و جايزه نقدي، در بخش فيلم هاي «داستاني، پويانمايي كوتاه و نيمه بلند»: 6 تنديس به همراه ديپلم افتخار و جايزه نقدي و در بخش «مستند»: 6تنديس به همراه ديپلم افتخار و جايزه نقدي به برگزيدگان اهدا خواهد شد.
در بخش مسابقه سينماي بين الملل، در زير مجموعه بخش مسابقه فيلم هاي «داستاني و مستند بلند» پنج تنديس به همراه لوح تقدير و جايزه نقدي و در بخش مسابقه فيلم هاي كوتاه و نيمه بلند «داستاني، مستند و انيميشن» سه تنديس به همراه لوح تقدير و جايزه نقدي به برگزيدگان اهدا مي شود.
در بخش محله؛ بخش «مسابقه»: يك تنديس و 2 لوح تقدير به همراه جايزه نقدي و در بخش «ويژه شهر تهران»: يك تنديس و 2 لوح تقدير به همراه جايزه نقدي به نفرات برگزيده اهدا خواهد شد.
همچنين در بخش مسابقه تبليغات و اطلاع رساني سينماي ايران، پنج تنديس به همراه ديپلم افتخار و جايزه نقدي به برگزيدگان بخش عكس، پوستر، عنوان بندي، آنونس و تيزر و پوستر بهترين فيلم هاي كوتاه و نيمه بلند اهدا مي شود.
در بخش جنبي با عنوان «بي قرار تواَم» با موضوع سيل اخير در شهرهاي كشورمان، جشنواره يك اثر را به عنوان بهترين اثر معرفي كرده و لوح تقدير و جايزه نقدي به كارگردان اهدا خواهد شد.
تهرام/7245//1348