سيل 50 ميليارد ريال به سايت نگهداري گوزن زرد دزفول خسارت زد

دزفول - ايرنا - رئيس پارك ملي دز با اشاره به سيل فروردين ماه امسال در شهرستان دزفول گفت: ساختمان، تاسيسات و سايت گوزن زرد دزفول حدود 50 ميليارد ريال در اين سيلاب خسارت ديدند.

رضا قپانچي پور روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: پس از وقوع سيلاب، در ساختمان پارك ملي دز مستقر شديم ولي اميدواريم با اعطاي اعتبار هرچه سريعتر خسارت ها جبران شوند.
وي با بيان اينكه گوزن هاي زرد اين سايت در سلامت كامل هستند، اضافه كرد: اين گوزن ها در چندين نوبت مشاهده شده اند و تاكنون هيچ موردي از تلفات آنها در سايت دزفول گزارش نشده است.
رئيس پارك ملي دز همچنين با اشاره به قطع درختان كنار گفت: 2 نفر از عاملان قطع گسترده درختان كنار و بارگيري آنها با تريلر در جنوب پارك ملي دز نيز شناسايي و دستگير شدند.

** عوامل سم ريزي در رودخانه لوره دزفول دستگير شدند
قپانچي پور از دستگيري 2 نفر از صيادان غيرمجاز خبر داد و اظهار داشت: اين صيادان غيرمجاز با سم ريزي در رودخانه لوره در فصل ممنوعه، قصد صيد ماهي داشتند كه با تلاش ماموران پارك ملي دز شناسايي و حين ارتكاب جرم دستگير شدند.
رئيس پارك ملي دز افزود: اين 2 نفر متخلف اقدام به بريدن هفت درخت كنار كرده بودند.
پارك ملي دز زيستگاه گونه هاي مختلف جانوري به ويژه گوزن زرد ايراني است كه در 150 كيلومتر از مسير رودخانه دز امتداد دارد و از آن به عنوان تنها باقي مانده جنگل هاي گرمسيري جهان نام برده مي شود.
7278/3022

سرخط اخبار استان‌ها