۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
کد خبر 83319657
۰ نفر
محصص: فوتبال زنان را از حاشیه ها دور كنیم

تهران- ایرنا- رئیس كمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال با اشاره به زد و خورد بازیكنان دو تیم ذوب آهن اصفهان و شهرداری سیرجان گفت: مراقب فوتبال زنان باشیم و با حاشیه سازی به آن لطمه نزنیم.

لیگ فوتبال زنان ایران این روزها با حاشیه های بسیاری برگزار شده است كه مهم ترین آن زد و خورد 2 تیم ذوب آهن اصفهان و شهرداری سیرجان در ورزشگاه فولادشهر اصفهان است. این بازی با مصدومیت بازیكنان و اخراج چند نفر از اعضای تیم شهرداری سیرجان همراه شد.
دیداری كه نه تنها نشان از رواج بیش از پیش خشونت در جامعه ورزش كشور دارد بلكه فوتبال زنان را با خطر مواجه می سازد. ادامه این روند می تواند تلاش مربیان و فوتبالیست هایی كه سالهاست در این عرصه گام گذاشته اند، بی ثمر كند. این رفتارهای خشونت آمیز در ورزش زنان می تواند مانع بزرگی برای پیشرفت فوتبال باشد.
موضوعی كه رئیس كمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال به آن اشاره كرد و ادامه یافتن این روند را سبب كاهش جایگاه فوتبال زنان در جامعه بین المللی می داند.
«مرتضی محصص» روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: در كلاس های مربیگری كه برگزار می كردم با بیشتر مربیان لیگ فوتبال زنان آشنا شدم و شناخت خوبی از آنها دارم. اما بازیكنان را نمی شناسم زیرا آنها را نمی بینیم تا بخواهم قضاوتشان كنم. روی سخنم بیشتر با مربیان است و امیدوارم با آرامش و دور از تنش به مسابقات ادامه دهند.
وی افزود: این نوع درگیری ها صد درصد مانع بزرگی برای پیشرفت فوتبال زنان است. تنها امید برای پیشرفت فوتبال زنان، برگزاری لیگ است كه سازمان لیگ، فدراسیون و كمیته زنان نقش مهمی در برپایی آن داشتند. حیف است به خاطر یك تصمیم احساسی، تمام این زحمات را از بین ببریم.
رئیس كمیته فنی فدراسیون فوتبال خطاب به مربیان تیم های فوتبال زنان گفت: شما مربیان با كمترین چشمداشت برای این تیم ها بسیار زحمت كشیدید، امیدوارم با صبر و شكیبایی آستانه تحمل خود را بالاتر ببرید.
وی بیان كرد: ذوب آهن و شهرداری سیرجان تیم های نامداری هستند و درست نیست كه این تیم ها با این زد و خوردها بدنام شود. مریم جهان نجاتی یكی از مربیان لایق ایران و بیان محمودی از مربیان خوب كشور هستند با این مربیان می توانیم امیدوار باشیم فوتبال زنان پیشرفت می كند.
محصص یادآور شد: به این مربیان توصیه می كنم كه با صلح و دوستی و حفظ آرامش، مانع این زد و خوردها شوند. موافق این درگیری ها هرگز نیستم. اگر این موضوع ادامه یابد در فوتبال زنان پیشرفتی نخواهیم كرد و بازمی گردیم به همان سالهایی كه چنین سطح و جایگاهی را در میادین بین المللی نداشتیم.
ورزشی**9128**2024