آشنایی با خطرات فضای مجازی آسیب ها را كاهش می دهد

ایلام - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام‌ جمعه ایلام بر ضرورت برگزاری كلاس‌های آموزشی برای عموم مردم با موضوع تهدیدات و آسیب‌های فضای مجازی تاكید كرد و گفت: آشنایی با خطرات این حوزه، آسیب ها را كاهش می دهد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین الله نور كریمی تبار، روز یكشنبه در دیدار با كاركنان پلیس فتا انتظامی ایلام با اشاره به نقش و جایگاه كاركنان پلیس فتا در مواجهه با جرایم مختلف حوزه فضای مجازی اظهار داشت: ارتباطات سالم در فضای مجازی و لزوم هوشیاری جوانان و خانواده‌ها نسبت به تهدیدات فضای سایبری در اولویت قرار گیرد.
وی بر آموزش نحوه استفاده از فضای مجازی تاكید كرد و یادآور شد: كاركنان پلیس فتا باید نسبت به خطرات و تهدیدات پیش روی در حین انجام ماموریت‌های محوله آگاهی كامل داشته باشند و با رعایت حدود شرعی و حقوق شهروندی با مجرمان سایبری مقابله كنند.
حجت الاسلام كریمی تبار همچنین بر ضرورت برگزاری كلاس‌های آموزشی برای عموم مردم با موضوع تهدیدات، خطرات و آسیب‌های فضای مجازی تاكید كرد و گفت: برگزاری این گونه كلاس ها خطرات و آسیب های این حوزه را كاهش می دهد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام تصریح كرد: كاركنان پلیس فتا با تعامل مطلوب و هرچه بیشتر با نهادهای مختلف در راستای آموزش و فرهنگ سازی مطلوب، جرایم این حوزه را به حداقل برسانند.
رئیس پلیس فتای استان ایلام نیز در این نشست گفت: مجموعه پلیس فتا با تمام توان و امكانات بیش از پیش در خط مقدم شناسایی مجرمان حوزه فضای مجازی آماده اجرای ماموریت‌های محوله است.
3032/6034