۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
کد خبر 83319602
۰ نفر
شهرداری تهران برای طرح ترافیك با رسانه ها مكاتبه كرد

تهران- ایرنا- دبیر كارگروه بررسی مدارك و اسناد متقاضیان استفاده از سهمیه ویژه‌ خبرنگاری اعلام كرد: مكاتباتی با برخی رسانه های بزرگ برای انتخاب خبرنگاران واجد شرایط طرح ترافیك انجام شده است.

فرهاد خوانساری روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینكه تعداد این مكاتبات محدود است گفت: مكاتبه با رسانه هایی انجام شده است كه تعداد خبرنگاران خواهان سهمیه ترافیك بسیار بیشتر از سهمیه در نظر گرفته برای آن رسانه ها بود.
وی ادامه داد: عمده این رسانه ها بیش از 20 سهمیه دارند.
به گفته این مقام مسئول، در نامه های ارسالی از مدیرمسئولان، مدیران رسانه ها و خبرگزاری ها خواسته شده تا اسرع وقت اولویت خبرنگارانشان را برای دریافت طرح ترافیك مشخص كنند.
خوانساری افزود: كار بررسی مدارك خبرنگاران و عكاسان خبرگزاری ها و روزنامه ها به اتمام رسیده و بررسی مدارك پایگاه های خبری نیز در حال انجام است.
وی در خصوص سهمیه طرح ترافیك عكاسان و تصویربرداران نیز گفت: سعی شده با توجه به سختی شغل و به دلیل حجم وسایل و هزینه های آنان بیشترین همكاری با این قشر انجام شود.
این مقام مسئول همچنین گفت كه تلاش می كنیم كار بررسی مدارك تا 31 اردیبهشت تمام شود و طرح های سال گذشته خبرنگاری تا اتمام این روند همچنان معتبر خواهد بود.
دبیر كارگروه بررسی مدارك و اسناد متقاضیان استفاده از سهمیه ویژه‌ خبرنگاری خاطرنشان كرد: امسال طبق قانون 2 هزار و 60 سهمیه به خبرنگاران اختصاص می یابد و اسامی خبرنگارانی كه طرح دریافت كنند در سامانه شفافیت به نشانی shafaf.tehran.ir منتشر می شود.
به گزارش ایرنا، در شرایط كنونی 2 طرح محدوده «ترافیك» و «زوج و فرد» در شهر تهران اجرا می شود كه ورود به محدوده ترافیكی منوط به داشتن مجوز ورود به محدوده طرح زوج و فرد براساس رقم سمت راست پلاك خودروهاست.
زمان اجرایی روزانه طرح جدید ترافیك 6:30 تا 19 است، ضمن اینكه روزهای پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیل نیز طرح های ترافیكی(ترافیك و زوج و فرد) اجرا نمی شود.
براساس طرح زوج و فرد تردد خودروها از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه‌های نواب و چمران براساس آخرین رقم سمت راست پلاك خودروها محدود است.
همچنین محدوده طرح ترافیك از سمت شمال خیابان مطهری، از سمت جنوب خیابان شوش، از سمت غرب خیابان كارگر و از سمت شرق خیابان شریعتی و 17 شهریور است.
تهرام/9343/ 1008