عربستان مزدوران جنگ یمن را جایگزین ساكنان استان های جنوبی می كند

تهران - ایرنا - پایگاه خبری 'مرآت الجزیره' گزارش داد: مقامات سعودی در تلاش هستند تا با مهاجرت اجباری ساكنان استان های جنوبی، مزدوران جنگ یمن را در این مناطق سكنی دهند.

بر اساس گزارش این پایگاه خبری، با گذشت 4 سال از آغاز تجاوز ائتلاف عربی - آمریكایی به یمن، جبهه های نبرد در استان های مرزی مانند «نجران و جیزان» در عربستان اهمیت خود را نشان داد، به ویژه اینكه اهالی این مناطق حاضر نشدند از عملیات ائتلاف در یمن حمایت كنند و وارد این نبرد شوند.
بر پایه این گزارش، سعودی ها به دنبال آن بودند كه مزدوران جنگ یمن را در منازل و خانه های اهالی استان نجران ساكن كنند، اما این اقدام از سوی اهالی این استان با مخالفت و مواجه شد.
همین موضوع سبب شد كه مقامات آل سعود به هر راهی برای مهاجرت اجباری اهالی نجران متوسل شوند تا بتوانند برای جلوگیری از تلفات بیشتر در جبهه های نبرد در مرزها، مزدوران خود را در این مناطق سكنی دهند.
به نوشته مرآت الجزیره، هم اكنون طرحی برای مهاجرت اجباری اهالی مناطق استان های مرزی ریخته شده كه ابتدا از استان نجران و اهالی آن آغاز می شود، بر این اساس مقامات آل سعود با خرید ملكیت منازل و خانه اهالی این مناطق، به مرور زمان مالكیت را از چنگ آنان درآورده و به مزدوران خود می دهند.
مرآت الجزیره نوشت: به گفته برخی منابع در وزارت كشور عربستان، هر متر مربع زمین در این مناطق 200 ریال (هر دلار معادل 3 ممیز 7 ریال است) قیمت گذاری شده كه به گفته اهالی این مناطق، این قیمت بسیار ناچیز است و نرخ هر متر مربع زمین در این مناطق بسیار بالاتر از این ارقام است.
به گفته همین منبع، انتشار شایعه این قیمت برای بررسی واكنش مردم این اهالی است تا پس از آن با خرید همه منازل در این مناطق برخی طور كامل تخلیه و برخی دیگر نیز تخلیه شود.
بر پایه این گزارش، ادامه سیاست مهاجرت اجباری در این مناطق و تخلیه این استان ها از ساكنان اصلی خود و جایگزینی مزدوران سودانی و داعشی در نهایت به ضرر آل سعود تمام خواهد شد، چرا كه كینه مردم مناطق جنوبی عربستان كه تا سه دهه پیش یمنی بودند، از این رژیم بیشتر می شود.
از سوی دیگر این موضوع به نفع نیروهای ارتش و كمیته های مردمی یمن هم خواهد بود، زیرا یمنی ها در عملیات های خود برای حفظ جان غیرنظامیان و شهروندان عربستان در استان های نجران و جیزان وارد مناطق مسكونی نمی شوند، اما با ساكن شدن مزودران در این مناطق، نفوذ نیروهای یمنی به این مناطق راحت تر صورت می گیرد.
سه استان جنوبی عربستان یعنی نجران، جیزان و عسیر تا بیش از سه دهه پیش جزو یمن به شمار می رفتند ولی در همان زمان علی عبدالله صالح رییس جمهور سابق و معدوم این كشور این سه استان را به آل سعود فروخت.
خاورم**9208**1275