۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
کد خبر 83319593
۰ نفر
41 سیل زده سیستان و بلوچستان اسكان اضطراری یافتند

زاهدان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: 41 سیل زده پنج روستای شهرستان های سراوان و سرباز از روز گذشته تاكنون در چادرهای امدادی جمعیت هلال احمر در مناطق امن اسكان داده شدند.

رسول راشكی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: همزمان با بروز بارندگی رگباری در سیستان و بلوچستان نیروهای امدادی در آماده باش كامل قرار گرفتند.
وی ادامه داد: به این منظور 10 تیم عملیاتی به سیل زدگان جنوب سیستان و بلوچستان خدمات رسانی می كنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان چادر، موكت و پتو به همراه مواد غذایی را از جمله كالاهای توزیع شده بین سیل زدگان پنج روستای جنوب استان عنوان كرد.
وی امداد رسانی به 46 آسیب دیده را از دیگر خدمات اعضای جمعیت هلال احمر در این مدت عنوان كرد.
مدیركل هواشناسی سیستان و بلوچستان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از تداوم فعالیت توده های همرفتی در استان خبر داد و گفت: بر اساس آخرین الگوهای پیش یابی و مدل های جوی، همچنان در ساعات بعد از ظهر و شب رگبار باران همراه با تندر، وزش باد شدید موقت، احتمال آذرخش و بارش تگرگ در برخی نقاط استان رخ می دهد.
محسن حیدری بیان كرد: این سامانه امروز در نواحی مركزی و جنوبی سیستان و بلوچستان فعال است.
وی ادامه داد: بارش ها، سبب آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن ناگهانی و موقتی مسیل ها در جنوب استان و طغیان برخی رودخانه های فصلی خواهد شد.
مدیركل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب سه روز آینده در شهر زاهدان نیز شرایط برای رگبار و آذرخش و باد شدید لحظه ای فراهم است كه در برخی نقاط آبگرفتگی موقتی معابر انتظار می رود.
7316**3213 **6081