۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
کد خبر 83319587
۰ نفر
راهور پایتخت با 2 مسیریاب داخلی تفاهم نامه امضا كرد

تهران- ایرنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی(راهور) تهران بزرگ گفت: تفاهم نامه بین پلیس و 2 اپلیكیشن مسیریاب ایرانی (بلد و نشان) امضا شد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس راهور پایتخت، سردار محمدرضا مهماندار روز یكشنبه در جلسه امضای این تفاهم نامه افزود: این تفاهم نامه باهدف تسهیل تردد رانندگان، مدیریت سفرهای درون شهری و اطلاع رسانی به شهروندان درباره اجرای طرح‌ها و اقدامات ترافیكی به امضا رسید.
وی با بیان اینكه مسیریاب های داخلی كاستی نسبت به همتاهای خارجی خود ندارند اظهارداشت: بحث تبادل اطلاعات به صورت لحظه ای بین پلیس راهور و این مسیریاب‌ها از دیگر اهداف تفاهم‌نامه است.
مهماندار گفت: استفاده از اطلاعات برای رفع نقاط گلوگاهی، حادثه‌خیز و به طور كلی شناسایی مشكلات ترافیكی در سطح شهر باعث كاهش ترافیك، تسهیل در تردد و كاهش تصادف می شود.
وی پیش بینی پذیری ترافیك را از جمله دیگر اهداف امضای این تفاهم نامه خواند و گفت: بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده توسط این مسیریاب‌ها قادریم مدل‌سازی سفرهای درون شهری را بهبود بخشیم و پیش بینی مناسب‌تری را به شهروندان ارائه كنیم.
رییس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینكه كشورهای پیشرفته ابزارهای حوزه فناوری و اینترنت جهانی مورد نیاز خود را بومی سازی می كنند اظهارداشت: امروزه چین و روسیه به سراغ نقطه یابی های ماهواره ای رفته اند كه به نظر می‌رسد در ایران نیز این توانمندی وجود دارد و ما هم آمادگی استفاده تمام و كمال از این ظرفیت را داریم.
تهرام/3225/ 1008