ارجاع پرونده خصوصی سازی پالایشگاه كرمانشاه به قوه قضاییه

تهران- ایرنا- نماینده كرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: پرونده تحقیق و تفحص پالایشگاه كرمانشاه برای تسریع در روند رسیدگی به قوه قضاییه ارجاع داده شده است.

پالایشگاه كرمانشاه پس از آنكه در راستای اجرای سیاست‌های كلی اصل 44 واگذار شده بود با اما و اگرهایی همراه شد. اهلیت خریدار زیر سوال رفت و قیمت تعیین‌شده برای واگذاری نیز بسیار پایین‌تر از ارزش واقعی پالایشگاه اعلام شد.
با اخراج نیروهای پالایشگاه ابعاد این واگذاری پر حاشیه، وسیع‌تر شد تا آنجا كه پای مجلس به ماجرا باز شد و نمایندگان خواستار تحقیق و تفحص از روند خصوصی‌سازی پالایشگاه كرمانشاه شدند.
این در حالی بود كه مسئولان خصوصی‌سازی بر سلامت واگذاری این پالایشگاه تاكید دارند.
با وجود این تاكید به نظر می‌رسد پرونده تحقیق و تفحص از این واگذاری وارد فاز جدید شده و به گفته نماینده كرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، این پرونده برای تسریع در روند رسیدگی به قوه قضاییه ارجاع داده شده است.
سید قاسم جاسمی امروز (یكشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، با اشاره به اینكه تحقیق و تفحص در مجلس مورد تاكید بود، ادامه داد: با توجه به اینكه زمان زیادی از مجلس فعلی باقی نمانده و برای رسیدن به یك نتیجه مشخص در واگذاری پالاشگاه كرمانشاه، این موضوع را بر اساس ماده 232 در كمیسیون انرژی مطح كردیم و در آن كمیسیون تخلفات واگذاری، محرز و اعلام شد.
به گفته این نماینده مجلس، در واگذاری پالایشگاه كرمانشاه در اكثر موارد مانند اهلیت خریدار، قیمت‌گذاری، اخراج نیروهای شاغل و ... تخلف صورت گرفته كه این پرونده را به قوه قضاییه ارجاع داده‌ایم.
جاسمی افزود: البته برای سیر مراحل بعدی، هنوز اقدامی صورت نگرفته و این مراحل تا حدی زمان‌بر خواهد بود.
اقتصام**4018**2022