1.5ميليارد ريال براي زيرساخت هاي غار زينگان اختصاص يافت

ايلام - ايرنا - مديركل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان ايلام از تخصيص 1،5 ميليارد ريال اعتبار براي توسعه زيرساخت گردشگري غار زينگان شهرستان مهران خبر داد.

عبدالمالك شنبه زاده روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اين خبر اظهار داشت: اين اعتبار در راستاي خاكريزي و خاكبرداري مسير جديد جاده زينگان به امامزاده علي صالح (ع) براساس نقشه طراحي شده توسط مهندسين مشاور صورت مي گيرد.
وي هدف از عمليات خاكبرداري و خاكريزي راه دسترسي غار زينگان را براي دسترسي آسان گردشگران به اين پديده منحصر به فرد گردشگري دانست و گفت: با اعتبار ملي تخصيص يافته اين راه دسترسي تكميل مي شود.
مديركل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان ايلام ادامه داد: اين غار شگفت انگيز كه مي توان از آن به عنوان يكي از شاخص ترين آثار طبيعي استان ايلام نام برد در 10 كيلومتري بخش صالح آباد واقع است و از مهمترين اماكن گردشگر پذير اين استان است.
شنبه زاده با اشاره به اينكه غار طبيعي و روباز زينگان از شاخص‌ ترين و مهمترين آثار طبيعي استان ايلام به شمار مي‌رود، ادامه داد: اين غار بيش از يك كيلومتر طول دارد و اختلاف دماي درون و بيرون آن به 25 تا 35 درجه مي‌رسد.
7177/6119