90 درصد گلزارهای شهدا در استان اردبیل ساماندهی شد

اردبیل - ایرنا - مدیركل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل گفت: تاكنون 90 درصد از مجموع گلزارهای شهدای در این استان ساماندهی شده است.

به گزارش ایرنا ، یاسر شاهی روز یكشنبه در جلسه كارگروه ساماندهی گلزار شهدا و شورای مشورتی ایثارگران خلخال افزود: از مجموع گلزارهای شهدای موجود در استان تاكنون 2 هزار و 998 گلزار ساماندهی شده و ساماندهی 279 گلزار باقیمانده در طول امسال اجرا خواهد شد.
وی اظهار داشت: از مجموع گلزارهای شهدای شهرستان خلخال نیز تا به امروز عملیات اجرایی ساماندهی 77 درصد شامل 288 گلزار به پایان رسیده و با صرف هزینه ای بالغ بر 18 میلیارد ریال عملیات اجرایی ساماندهی 97 گلزار باقیمانده امسال اجرا می شود.
شاهی گفت: انتظار از مسئولان دستگاه های اجرایی این كارگروه همكاری و هماهنگی لازم با بنیاد شهید امور ایثارگران در اجرا و تكمیل پروژه های ساماندهی گلزارهای شهدا در مناطق مختلف استان اردبیل است.
او افزود: گلزار شهدا از قداست خاصی برخوردار بوده و هر مسئولی باید از این قداست به نحو احسن پاسداری كند.
مدیركل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل همچنین اظهار داشت: جلسات شورای مشورتی ایثارگران نقطه اتفاق مسئولان دستگاه های اجرایی و جامعه ایثارگران بوده و بسیاری از موارد مصوبات این شورا كارساز حل بسیاری از مشكلات مربوط به این جامعه می باشد.
فرماندار خلخال نیز در این جلسه بر لزوم تخصیص اعتبار برای اجرای پروژه های مربوط به جامعه ایثارگری و بنیاد شهید این شهرستان تاكید كرد.
فریدون بابایی با اشاره به افزایش روزافزون محدودیت های اعتباری در اعتبارات استانی اظهار داشت: هیچ عذر و بهانه ای برای خدمت به جامعه ایثارگری و خانواده شهدا قابل قبول نیست و ترویج این فرهنگ لازمه جامعه است ولی باید در نظر داشت كه با استفاده از اعتبارات استانی و حتی در صورت تخصیص 100 درصدی این اعتبار در سال جاری ، اجرای طرح ساماندهی گلزارهای شهدای شهرستان بصورت كامل محقق نخواهد شد.
7119/6018