ساختمان ارشاد شمیرانات را به این شهرستان برگردانید

تهران- ایرنا- رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه ساختمان اداری فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات خارج از محدوده این شهرستان و در منطقه 22 (دهكده المپیك) قرار دارد تاكید كرد: وزارت ارشاد نسبت به جابه جایی این اداره در حوزه استحفاظی شهرستان متبوع اقدام كند.

حجت الاسلام احمد مازنی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بافوریت به منظور رفع اساسی این مساله جلسه ای با نمایندگان متولی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، اداره كل مسكن و شهرسازی، شهرداری ها و اوقاف شمیرانات برگزار خواهیم كرد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود بیان كرد: باعث تاسف است كه غیرفرهنگی ترین و غیر اداری ترین اتفاق ممكن برای فرهنگی ترین اداره كشور رخ داده است.
به گزارش ایرنا، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات كه پیشتر مستاجر یك ملك در شمال تهران بود با افزایش نرخ اجاره بها از سال 1386 ناچار به نقل مكان به یكی از اماكن مورد تملك اداره كل ارشاد استان تهران واقع در دهكده المپیك شد و گفته شده كه اكنون پس از گذشت 12 سال هنوز امكان جابه جایی به شهرستان متبوع را ندارد.
زهرا شجاعی كارشناس مالی این اداره با اشاره به پیامدهای منفی استقرار اداره ارشاد شمیرانات در خارج از محدوده شهرستان و مسافت طولانی بویژه نسبت به بخش های لواسانات و رودبار قصران به خبرنگار ایرنا توضیح داد: شهروندان تنها در صورت لزوم به اداره مراجعه می كنند و ارتباط هنرمندان شهرستان نیز با ما بسیار ضعیف است.
وی اظهارداشت: میانگین مراجعات اداره ارشاد شمیرانات در میدان المپیك تهران روزانه به 4 یا 5 نفر می رسد كه علت مراجعه نیز آگهی ثبتی است.
سیروس قدرتی معاون عمرانی فرمانداری شمیرانات نیز با اشاره به پیگیری های صورت گرفته برای انتقال ساختمان اداری مذكور به داخل حریم شهرستان شمیرانات در گفت و گو با ایرنا تصریح كرد: مسكن و شهرسازی استان تهران موافقت خود را مبنی بر واگذاری یكهزار متر زمین در منطقه دارآباد برای احداث بنای مذكور اعلام كرده است.
این مقام مسئول تشریح كرد: زمین مسكن و شهرسازی در حال حاضر كاربری خدمات عمومی دارد و مكاتبه به منظور تغییر كاربری اداری به شهرداری منطقه یك تهران نیز ابلاغ شده است.
به گفته قدرتی این تغییر كاربری باید در كمیسیون ماده 5 شهرداری تهران صورت گیرد اما پس از گذشت چند ماه همچنان شهرداری اقدامی در این راستا انجام نداده است.
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات اینك به نشانی میدان المپیك، جنب مسجد جامع المهدی (عج)، طبقه دوم كتابخانه حضرت فاطمه (س) واقع شده است.
شهرستان شمیرانات متشكل از شهر شمیران (منطقه یك، بخش اعظمی از منطقه سه، شمال و شرق منطقه دو تهران) و دو بخش لواسانات و رودبار قصران در شمال و شمال شرقی تهران قرار دارد.
تهرام/9897/ 1008