ساختمان ارشاد شميرانات را به اين شهرستان برگردانيد

تهران- ايرنا- رئيس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه ساختمان اداري فرهنگ و ارشاد اسلامي شميرانات خارج از محدوده اين شهرستان و در منطقه 22 (دهكده المپيك) قرار دارد تاكيد كرد: وزارت ارشاد فوراً نسبت به جابه جايي اين اداره در حوزه استحفاظي شهرستان متبوع اقدام كند.

حجت الاسلام احمد مازني روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: بافوريت به منظور رفع اساسي اين مساله جلسه اي با نمايندگان متولي از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، سازمان مديريت و برنامه ريزي، اداره كل مسكن و شهرسازي، شهرداري ها و اوقاف شميرانات برگزار خواهيم كرد.
نماينده مردم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس در مجلس شوراي اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود بيان كرد: باعث تاسف است كه غيرفرهنگي ترين و غير اداري ترين اتفاق ممكن براي فرهنگي ترين اداره كشور رخ داده است.
به گزارش ايرنا، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شميرانات كه پيشتر مستاجر يك ملك در شمال تهران بود با افزايش نرخ اجاره بها از سال 1386 ناچار به نقل مكان به يكي از اماكن مورد تملك اداره كل ارشاد استان تهران واقع در دهكده المپيك شد و گفته شده كه اكنون پس از گذشت 12 سال هنوز امكان جابه جايي به شهرستان متبوع را ندارد.
زهرا شجاعي كارشناس مالي اين اداره با اشاره به پيامدهاي منفي استقرار اداره ارشاد شميرانات در خارج از محدوده شهرستان و مسافت طولاني بويژه نسبت به بخش هاي لواسانات و رودبار قصران به خبرنگار ايرنا توضيح داد: شهروندان تنها در صورت لزوم به اداره مراجعه مي كنند و ارتباط هنرمندان شهرستان نيز با ما بسيار ضعيف است.
وي اظهارداشت: ميانگين مراجعات اداره ارشاد شميرانات در ميدان المپيك تهران روزانه به 4 يا 5 نفر مي رسد كه علت مراجعه نيز آگهي ثبتي است.
سيروس قدرتي معاون عمراني فرمانداري شميرانات نيز با اشاره به پيگيري هاي صورت گرفته براي انتقال ساختمان اداري مذكور به داخل حريم شهرستان شميرانات در گفت و گو با ايرنا تصريح كرد: مسكن و شهرسازي استان تهران موافقت خود را مبني بر واگذاري يكهزار متر زمين در منطقه دارآباد براي احداث بناي مذكور اعلام كرده است.
اين مقام مسئول تشريح كرد: زمين مسكن و شهرسازي در حال حاضر كاربري خدمات عمومي دارد و مكاتبه به منظور تغيير كاربري اداري به شهرداري منطقه يك تهران نيز ابلاغ شده است.
به گفته قدرتي اين تغيير كاربري بايد در كميسيون ماده 5 شهرداري تهران صورت گيرد اما پس از گذشت چند ماه همچنان شهرداري اقدامي در اين راستا انجام نداده است.
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان شميرانات اينك به نشاني ميدان المپيك، جنب مسجد جامع المهدي (عج)، طبقه دوم كتابخانه حضرت فاطمه (س) واقع شده است.
شهرستان شميرانات متشكل از شهر شميران (منطقه يك، بخش اعظمي از منطقه سه، شمال و شرق منطقه دو تهران) و دو بخش لواسانات و رودبار قصران در شمال و شمال شرقي تهران قرار دارد.
تهرام/9897/ 1008