۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۲
کد خبر: 83319488
۰ نفر
خطرات استفاده از لاك های ژله ای

تهران- ایرنا- متخصصان پوست با هشدار نسبت به خطرات استفاده از لاك های ژله ای اعلام كردند كه استفاده از این لاك ها، می تواند خطراتی را مانند ابتلا به عفونت، پیری پوست و سرطان پوست به دنبال داشته باشد.

لاك های ژله ای فوایدی نسبت به لاك های معمول دارند و آن این است كه براق هستند، پوسته پوسته نمی شوند و دوام بیشتری نسبت به لاك های معمولی دارند؛ لاك های ژله ای بطور معمول تا یك ماه دوام می یابند.
اما مطالعات انجام شده بر روی لاك های ژله ای نشان داده است كه استفاده از این لاك ها خطراتی نیز به دنبال دارند كه از جمله آنها می توان به خطر ابتلا به عفونت، پیری پوست و سرطان پوست اشاره كرد.
با این حال تعداد مطالعات انجام شده بر روی این لاك ها كم است و علت آن نیز تا اندازه زیادی به دلیل روش های مختلف زدن این لاك ها در آرایشگاهای مختلف است.
لاك های ژله ای بر روی ناخن با استفاده از لامپ های ال.ایی.دی خشك می شوند؛ این لامپ ها اشعه های یو.وی.ای (UVA) منتشر می كنند.
اشعه های یو.وی.بی (UVB)می توانند همانند نور خورشید باعث سوختگی شوند اما اشعه UVA به نوعی باعث پیری و آسیب پوستی و ابتلا به سرطان می شود.
اما محققان خاطر نشان كردند كه اطلاعات آنها در زمینه خطر ابتلا به سرطان پوست بر اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید است نه قرار گرفتن در معرض لامپ های ال.ایی.دی كه در فاصله های زمانی مختلف یكبار در سال، یك بار در طول زندگی، یك بار در ماه و یا دو هفته ای یكبار در معرض پوست دست قرار می گیرند.
آنها همچنین متذكر شدند كه ارائه اطلاعات دقیق در مورد اندازه خطر استفاده از لاك های ژله ای به دلیل روش های مختلف استفاده از این لاك ها در آرایشگاه های مختلف و متفاوت بودن فاصله زمانی استفاده از این ژل ها میسر نیست.
علمی**2038**1485