۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۵
کد خبر: 83319470
۰ نفر
به دنبال جنگ نیستیم اما در آمادگی كامل هستیم

تهران - ایرنا- فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاكید بر این كه سپاه امروز در تماس مستقیم با تمام قدرت دشمن است و آن را متوقف كرده است، گفت: ما به دنبال جنگ نیستیم اما در آمادگی كامل قرار داریم.

به گزارش روابط عمومی سپاه، سردار سرلشكر پاسدار «حسین سلامی» امروز (یكشنبه) در آیین تكریم و معارفه جانشین فرمانده كل و معاونین هماهنگ كننده و فرهنگی سپاه با بیان این كه امروز انقلاب ما در یكی از زیباترین فراز های خود قرار دارد و دشمن با شكست های سنگین مواجه شده است، افزود: دشمن در فلسفه سیاسی كه همانا غارت ملت ها، اسیركردن آنها و ایجاد فضای برده داری مدرن و سیطره یك جانبه بر سرنوشت انسان ها می باشد، شكست خورده است.
وی یادآور شد: این فلسفه مولد جنگ ها و مداخلات ظالمانه است و هرگز مولد قدرت نیست بلكه مولد دشمن است و به تعبیر خود آمریكایی‌ها منجر به ایجاد ریسك در سراسر جهان می شود.
فرمانده كل سپاه اظهارداشت: امروز سرزمین های اسلامی میدان رشد جوانان مجاهدی است كه نبرد با دشمن جزو مطلوبیت های مردانه آنهاست و نگرانی دشمن موجب شده تا منطقه به یك میدان آتش بالقوه برای آمریكایی‌ها تبدیل شود .
سردار سلامی با بیان این كه آمریكایی ها در انفعال قرار گرفته اند و از تهدید لفظی در شكل منفعلانه خود استفاده كردند، گفت: ما با یك دشمن به ظاهر قدرتمند مواجه هستیم اما این دشمن در حال فرسایش است و به عبارتی دچار پوكی استخوان شده و این مسیری است كه همه قدرت‌های شیطانی سپری می كنند.
وی تصریح كرد: امروز در آستانه خوردگی تدریجی این قدرت قرار داریم و به فضل الهی در آینده نزدیك شاهد شكست پایه‌های این قدرت به ظاهر بزرگ خواهیم بود چرا كه آنها خسته و ناامید هستند.
عضو شورای عالی امنیت ملی با تاكید بر این كه امروز سپاه در پیشانی تقابل با دشمن قرار دارد، گفت: ما آموخته ایم كه تهدیدات عامل رشد و قدرتمند شدن ما هستند؛ رشد سپاه نیز گلخانه ای نبوده بلكه با دشمنان بزرگ دست و پنجه نرم كرده است.
فرمانده كل سپاه داشتن یك دشمن بزرگ را برای قدرتمند شدن یك فرصت دانست و اظهار كرد: امروز كه دشمن به ما نزدیكتر شده این فرصت برای سپاه به وجود آمده و قوای سپاه در راهبرد، عملیات و تاكتیك به حركت در آمده است.
سردار سلامی تصریح كرد: دشمنی مانند آمریكا هرگز از توجه و تمركز ما خارج نمی شود و تا زمانی كه دشمنی با این خوی ظالمانه قصد دارد خود را جهانی معرفی كند؛ طبیعی است كه در برابر او بایستیم.
وی با بیان این كه ما به دنبال جنگ نیستیم، اما از جنگ نمی هراسیم و آماده ایم، خاطرنشان كرد: دشمنان ما هم اراده جنگ ندارند ، اما تفاوت ما با آنها این است كه آنها از جنگ می ترسند و خط حد آنها جایی است كه جانشان به خطر بیافتد و شكست دادن دشمنی با این ماهیت آسان است.
فرمانده كل سپاه افزود:به دلیل آن كه در مفروضات ما همواره مواجهه پیروزمندانه در برابر دشمن اصل بوده است، امروز در همه اجزا و اركان قدرت دفاعی آماده ایم و این آمادگی خود را نشان می دهد؛ اما كافی نیست و باید بطور مداوم فرایند قدرت سازی را مشق و تكرار كنیم.
سردار سلامی با تاكید بر اینكه سپاه امروز در تماس مستقیم با تمام قدرت دشمن است و دشمن را متوقف كرده است، گفت: گوهر درونی سپاه یعنی معنویت و روحیه جهادی و عاشورایی ضامن پیشرفت سپاه است كه باید حفظ شوند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به انتصاب سردار فدوی و سردار نقدی به عنوان جانشین و معاون هماهنگ كننده سپاه اشاره كرد و اظهارداشت: افرادی كه امروز منصوب شدند از جنگ آمده‌اند و بزرگ شده در میدان جهاد هستند. آقای فدوی تمام تلاشش شكست دادن آمریكایی ها در دریا بود و با قدرت عظیم و عجیبی كه در دریا ساخت آنها را تحقیر كرد؛ سردار نقدی نیز تمام دوران زندگی شان را در جهاد گذرانده و هر كجا مسلمانی نیاز به كمك داشته به یاری شتافته است.
به گزارش ایرنا، حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم كل قوا در احكام جداگانه ای سردار دریادار پاسدار علی فدوی را به عنوان جانشین فرمانده كل سپاه و سردار سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی را به سمت معاون هماهنگ كننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب كردند.
همچنین سردار سرتیپ پاسدار «حسین نجات» كه پیش از این جانشین رییس سازمان اطلاعات سپاه بود با حكم فرمانده كل سپاه پاسداران به عنوان معاون فرهنگی و اجتماعی این نهاد منصوب شد.
در مراسم تكریم و معارفه جانشین فرمانده كل و معاونین هماهنگ كننده و فرهنگی سپاه، سرلشكر پاسدار حسین سلامی فرمانده كل سپاه، سردار سرتیپ پاسدار محمد شیرازی رییس دفتر نظامی فرماندهی معظم كل قوا ،حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه و جمعی از معاونین و فرماندهان نیروها حضور داشتند.
سیام*9612** 1336

سرخط اخبار سیاست