استاندار خراسان رضوی: امروز به روشنگری دفاع مقدس نیاز داریم

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: امروز با وجود هجمه دشمنان به ویژه در فضای مجازی به روشنگری و تبیین از خود گذشتگی های رزمندگان دفاع مقدس برای نسل جدید نیاز داریم.

علیرضا رزم حسینی روز یكشنبه در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی و ستاد گرامیداشت سوم خرداد در مشهد افزود: وحدت راهبرد دفاعی همه آحاد مردم در فتح خرمشهر باید به درستی به نسل آینده بازگو شود.
وی اظهار داشت: نقش اصحاب قلم در انتقال ارزش های اسلامی به ویژه دفاع مقدس به نسل جدید بسیار تاثیر گذار است.
وی گفت: یكی از درس هایی كه در طول دفاع مقدس آموختیم، صداقت و شفافیت بود كه امروز كمرنگ شده است.
رزم حسینی با گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر افزود: مردمی بودن و ولایت پذیری دلیل اصلی پیروزی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس و آزاد سازی خرمشهر بود كه باید این تفكر در جامعه نهادینه شود.
وی با اشاره به روند ساخت موزه دفاع مقدس در مشهد، اظهار داشت: ساخت این موزه فرهنگی باید هر چه سریعتر به اتمام برسد و برای ادامه ساخت آن استانداری نیز نظارت و كمك می كند.
وی گفت: طرح ساخت موزه دفاع مقدس خراسان رضوی باید بازنگری، مرحله بندی و ساختمانهای غیر ضروری آن حذف شود تا بتوان هرچه سریعتر آن را به سرانجام رساند.
مدیركل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: در بخش ساخت موزه دفاع مقدس در این استان و تدوین دانشنامه دفاع مقدس از زمان بندی مورد نظر عقب هستیم و كار زیاد در این زمینه انجام نشده است.
سردار حسینعلی یوسفعلی زاده افزود: ساخت بناهای مرتبط با موزه دفاع مقدس تاكنون 30 درصد پیشرفت داشته كه با مساعدت شهرداری و تصویب شورای شهر مشهد، مركز ستاد دفاع مقدس، مركز جبهه مقاومت و موزه دفاع مقدس با اعتبار 400 میلیارد ریال ساخته می شود.
وی اظهار داشت: امیدواریم با اعتباری كه از طریق شهرداری در نظر گرفته شده عملیات اجرایی این سه طرح از خرداد ماه امسال آغاز شود.
آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد 1361 پس از 578 روز اشغال به عنوان مهم ترین هدف عملیات بیت المقدس در دوران دفاع مقدس توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد.
8005 / 6053