ظرفيت دانشجويان براي تبليغ جشنواره رضوي بكار گرفته مي شود

سنندج - ايرنا - نماينده نهاد رهبري در دانشگاه كردستان گفت: از ظرفيت دانشجويان براي تبليغ و اطلاع رساني در خصوص نهمين جشنواره كتابخواني رضوي بهره گرفته مي شود.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام محرمعلي بياباني روز يكشنبه در ديدار مدير كل كتابخانه هاي عمومي كردستان در خصوص نحوه برگزاري جشنواره رضوي اظهار داشت: فضاي بسيار خوبي در دانشگاه كردستان براي حضور دانشجويان در اين جشنواره فراهم است و بايد از اين ظرفيت به بهترين نحوه استفاده كرد.
وي افزود: نهاد رهبري در دانشگاه كردستان با استفاده از ارتباطات موثري كه با ساير بخش ها و همچنين دانشجويان دارد علاوه بر تبليغ و اطلاع رساني در خصوص جشنواره زمينه را براي حضور دانشجويان، مدرسان و اساتيد دانشگاه و همچنين خانواده هاي آن ها فراهم مي كند.
نماينده نهاد رهبري در دانشگاه كردستان اضافه كرد: برگزاري برنامه هاي متنوع در ارتباط با كتاب و كتابخواني نياز جامعه امروز است و بايد از شيوه هاي كاربردي براي ارتقاي سرانه مطالعه استفاده كرد.
حجت الاسلام بياباني يادآور شد: نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور به عنوان يكي از متوليان حوزه كتاب با برگزاري جشنواره رضوي گام بسيار مهمي در راستاي دعوت از اقشار مختلف براي كتابخواني برداشته است.
مديركل كتابخانه هاي عمومي كردستان هم گفت: نهمين جشنواره كتابخواني رضوي توسط نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور و با همكاري بنياد فرهنگي هنري بين المللي امام رضا (ع) و معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار مي شود.
محمد عبدالملكي اظهار داشت: اين جشنواره در راستاي اشاعه و ترويج فرهنگ منور رضوي، گسترش فرهنگ كتابخواني و مطالعه كتاب‌هاي مرتبط با سيره‌ پاك ائمه‌ معصومين (ع) همزمان با ايام دهه‌ كرامت، برگزار مي‌شود.
وي افزود: در فراخوان نهمين جشنواره كتابخواني رضوي، 12 كتاب در سه رده سني «كودك، نوجوان و جوان و بزرگسال» معرفي شده است.
عبدالملكي تاكيد كرد: اين جشنواره در دو بخش «فردي» و «خانوادگي» برگزار مي‌شود كه علاقه‌مندان مي‌توانند با مطالعه منابع مرتبط با اين بخش، در دو شيوه مكتوب و الكترونيكي در جشنواره شركت كنند.
مديركل كتابخانه هاي عمومي كردستان گفت: برگزيدگان نهمين جشنواره كتابخواني رضوي در 2 سطح «ملي» و «شهرستاني» معرفي و با اهداي لوح تقدير و هداياي نقدي از آنها تجليل مي شود.
وي اضافه كرد: اين جشنواره در سطح شهرستاني با توجه به تعداد كتابخانه‌هاي شهرستان و ميزان شركت كننده، از 8 برگزيده و 2 خانواده برتر در هر شهرستان با اهداي لوح سپاس، تنديس جشنواره و هديه نقدي تقدير مي‌شود.
به گزارش ايرنا، جشنواره كتابخواني رضوي از مجموعه جشنواره بين المللي امام رضا (ع) فعاليت خود را از نهمين دوره برگزاري زير نظر نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور آغاز كرد.
نهمين جشنواره رضوي در سطح ملي از 80 نفر به عنوان برگزيدگان فردي و هشت خانواده برتر با اهداي لوح سپاس، تنديس جشنواره و مبالغ نقدي تجليل مي‌شود.
7349/9102