كشف 10 میلیارد ریال روغن خوراكی قاچاق و غیرمجاز در البرز

كرج - ایرنا - فرمانده انتظامی البرز اعلام كرد كه ماموران پلیس این استان با شناسایی كارگاه غیرمجاز بسته بندی روغن خوراكی مقادیری روغن قاچاق را به ارزش 10 میلیارد ریال كشف و ضبط كردند.

سردار عباسعلی محمدیان روز یكشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی دریافت گزارشی مبنی بر فعالیت یك كارگاه غیر مجاز بسته بندی روغن خوراكی در شهرستان كرج موضوع به صورت ویژه در دستور كارقرار گرفت.
وی اضافه كرد: در بازرسی از محل مورد نظر 86 هزار و 800 لیتر روغن قاچاق به ارزش 10 میلیارد ریال كشف شد.
محمدیان گفت: درتحقیقات بیشتر پلیس مشخص شد كه مواد اولیه روغن های خوراكی بدون اسناد گمركی به صورت قاچاق وارد كشور شده كه یك نفر دستگیر شد و تحقیقات همچنان ادامه دارد.
وی خاطرنشان كرد: این فرد مواد اولیه را با ارز دولتی وارد كرده و پس از تولید روغن در بسته بندی های مختلف با نصب برچسب های معروف به صورت غیر مجاز و به قیمت آزاد وارد بازار می كرد.
فرمانده انتظامی البرز تاكید كرد كه فعالان بخش واردات، انبار، توزیع، خرید و فروش به خصوص تجار و صنوف مرتبط نسبت به رعایت قوانین و مقررات موضوعه از جمله قوانین مبارزه با قاچاق كالا و ارز و همچنین رعایت ضوابط گمركی و توزیع فروش كالاهای قاچاق توجه داشته باشند.
محمدیان، نقش مردم را در مبارزه با پدیده شوم قاچاق كالا و ارز كه اقتصاد، تولید و اشتغال كشور را با مشكلات عدیده ای روبرو می كند، بسیار تاثیرگذار دانست.
هفته گذشته نیز در یك كارگاه بسته بندی غیرمجاز مقادیر زیادی روغن خوراكی قاچاق به ارزش 20 میلیارد ریال كشف و ضبط شد.
2098/ 6155