۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۲
کد خبر: 83319397
۰ نفر
سند آمايش علم و فناوري البرز تدوين مي شود

كرج - ايرنا - استاندار البرز گفت: براي دستيابي به توسعه و عمران استان ،سند آمايش علم و فناوري البرز تدوين مي شود.

به گزارش ايرنا ، عزيزاله شهبازي روز يكشنبه در كارگروه پژوهش و فناوري البرز افزود: براين اساس دستگاه هاي اجرايي با هماهنگي سازمان برنامه و بودجه بايد به شكل كاربردي طرح هاي پژوهشي را هرچه بيشتر اجرايي كنند.
وي ادامه داد: تصميم گيران راهي جز استفاده ازاين سند هاي توسعه پژوهشي ندارند و بسياري از مشكلات آسيب هاي اجتماعي را با بهره گيري از بسترهاي تحقيقاتي مي توان مرتفع ساخت.
شهبازي گفت: كارگروه پژوهشي البرز بايد با همراهي دستگاه هاي اجرايي فعاليت هاي تحقيقاتي قائده مند براي حل مشكلات مردم داشته باشد.
وي تاكيد كرد: اكنون سند توسعه در بخش هاي مختلف را داريم و هرچه سريعتر با اجرايي شدن آن مي توان در بهبود هرچه بيشتر اوضاع پيش رفت.
استاندارالبرز اضافه كرد: ازسوي ديگر براساس دستورالعمل بايد نيازهاي استان البرز اولويت بندي شود و با استفاده از ظرفيت ها آنها را مرتفع كرد.
شهبازي اظهار داشت: وجود دانشجويان و مراكز تحقيقاتي دراستان البرز به عنوان قطب علم و فناوري فرصتي مغتنم به شمارمي رود كه هرچه بيشتر بايد از آن بهره كافي را برد.
*** مديريت يكپارچه مانع از بروز خسارت هاي ناشي از سيلاب درالبرز شد
استاندارالبرز درادامه به بحث بارندگي هاي شديد استان البرز درسال جاري اشاره كرد و افزود: اين استان در معرض سيل بود ولي به دليل مديريت يكپارچه خسارت هاي جدي به آن وارد نشد.
وي خاطرنشان كرد: تغييرات در حريم رودخانه ها مي تواند خطرآفرين باشد و اين مباحث مهم در حوزه مخاطرات طبيعي به جد در البرز دنبال مي شود.
شهبازي گفت: رودخانه هاي فصلي حتي كردان مورد بازديد هاي مستمر قرار گرفته و با هماهنگي تلاش مي شود تا مشكلي دراين استان بوجود نيايد.
وي اضافه كرد: شوراي مديريت بحران به روز در تلاش است و موضوعات استان البرز بايد به صورت ويژه دنبال شود.
8029/ 6155

سرخط اخبار استان‌ها