1500 كیلومتر پیاده روی برای تماشای بازی فوتبال

تبریز-ایرنا- «شهریار عباس‌زاده»، هوادار عاشق و دلسوخته تیم تراكتورسازی با 25 روز پیاده روی فاصله 1500 كیلومتری تبریز- اهواز را طی كرد تا آخرین بازی تیم مورد علاقه اش مقابل فولاد خوزستان را تماشا كند.

«عباس زاده» كه از چند سال پیش به این سو به عنوان هوادار دوآتشه تیم فوتبال تراكتورسازی و به دلیل رفتارهای ساختارشكنانه برای نمایش عمق دلبستگی اش به سرخپوشان تبریز در جهان فوتبال شناخته شده است، روز یكشنبه در جمع خبرنگاران گفت: روزی در كافه با دوستان جمع بودیم و برنامه 90 را نگاه می ‌كردیم كه در آنجا فردوسی ‌پور از طرفدار تیم چلسی گفت كه برای دیدن بازی تیم شان 400 كیلومتر مسیر را پیاده طی كرده بود.
وی افزود: همانجا جرقه‌ ای به ذهنم زد كه طرفدار تراكتور هم می ‌تواند چنین كاری را بكند؛ اولین بار در سال 94 مسیر 600 كیلومتری تبریز تا تهران را در 10 روز طی كردم تا بازی تراكتور با استقلال را كه 4 بر 1 به سود تراكتورسازان تمام شد، ببینم.
عباس زاده افزود: برای بار دوم در سال 96 فاصله حدود یك هزار كیلومتری شهر خداآفرین تا اصفهان را پیاده روی كردم تا بازی تراكتورسازی برابر سپاهان را تماشا كنم كه متاسفانه آن بازی را تراكتور باخت.
وی تصمیم خود برای پیاده روی 1500 كیلومتری بین تبریز تا اهواز را فردای بازی تراكتورسازی با پیكان در تبریز بیان كرد و ادامه داد: ساعت 12 روز 31 فروردین از تبریز به سمت اهواز حركت كردم و 25 روز در راه بودم، زیرا می خواستم نام تراكتورسازی از این بابت در كتاب گینس ثبت شود.
عباس زاده اضافه كرد: البته در این مسفرات، مسیرهای طی شده داخل شهرها را محاسبه نكردم.
وی با بیان اینكه در تمام این مسیر طولانی هواداران تراكتورسازی به من لطف داشته و حمایت كردند، اظهار داشت: حتی در جاده راننده‌های تریلی توقف كرده و برایم آب می‌ دادند و این همه لطف به خاطر حمل پرچم تیم تراكتور‌سازی بود؛ با اینكه پاهایم تاول زده‌اند اما به عشق تراكتور تمام سختی‌ها را تحمل كردم، چون تراكتور برایم زندگی است.
این هوادار پر و پا قرص تراكتورسازی گفت: تمام این 25 روز برایم خاطره بود، اما طرفداران تراكتورسازی از شهرستان میانه برایم سنگ تمام گذاشتند و یكی از خانواده ها از بویین زهرا تا ساوه كوله پشتی من را در ماشین خود گذاشت و لحظه به لحظه آب و چای من را می رساندند و در شهر ساوه هم خیلی محبت دیدم و از طرف باشگاه «خورشید طلایی» از من تجلیل شد.
عباس زاده كه اهل روستای «محفوظی» شهرستان خداآفرین در 230 كیلومتری شمال شرق تبریز در حاشیه رودخانه مرزی و خروشان «ارس» است، عشقش به تراكتورسازی را مربوط به زمان سرمربیگری «واسیلی گوجا»ی فقید در این تیم در دهه 1370 می داند.
وی گفت: از آن زمان عاشق این تیم شدم و زمانی كه به خاطر بیماری مادرم به تبریز كوچ كردیم، برای بازی‌های تراكتورسازی در ورزشگاه باغشمال حضور می‌ یافتم و بازیكنان تراكتورسازی مانند احد شیخ‌لاری و كریم باقری را تشویق می ‌كردم.
وی با اشاره به اینكه علاقه شدیدی به فوتبالیست شدن داشته است، اضافه كرد: نتوانستم به این آرزویم برسم اما در محلات فوتبال تبریز‌ بازی كردم و به هیچ عنوان ورزشكار آماتور نیستم، زیرا راه‌هایی را كه من رفتم هیچ ورزشكاری در دنیا قادر نیست، برود.
عباس زاده گفت: قبل ها كه لیگ برتر نبود و جام آزادگان برگزار می ‌شد، من در بازی‌های تراكتورسازی حضور می‌ یافتم و حتی قبل ‌تر در زمان برگزاری لیگ قدس، هوادار تیم آذربایجان‌ شرقی بودم و در لیگ آزادگان هم تیم‌های شهرداری و ماشین سازی را هم تشویق می‌كردم.
3038/518