جلسه عضو تیم مذاكرات هسته ای آمریكا با اعضای مجلس نمایندگان

تهران - ایرنا - وندی شرمن عضو تیم مذاكرات هسته ای آمریكا در قالب گروه1+5 با اعضای دموكرات مجلس نمایندگان این كشور در جلسه ای توجیهی در باره ایران شركت می كند.

به گزارش روز یكشنبه آسوشیتدپرس، این مقام سابق وزارت خارجه آمریكا در جلسات پشت درهای بسته در باره سیاست های دولت ترامپ برای قانونگذاران آمریكایی در ساختمان كنگره صحبت می كند و انتظار می رود كه نمایندگان دموكرات كنگره در آن حضور داشته باشند.
شرمن كه از حامیان برجام بوده و منتقد سیاست های دولت ترامپ در قبال ایران هم می باشد، چندی پیش در پیامی بعد از تشدید تحریم های آمریكا علیه ایران نوشت: تحریم های ضد ایرانی واشنگتن نتیجه ای ندارد.
وی همچنین در قبال اقدامات تند جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ در قبال ایران نوشت: بولتون می خواهد آمریكا را به جنگ بكشاند، جنگی نبوده كه او به دنبال راه‌ انداختن آن نبوده است.
این جلسه مجلس نمایندگان آمریكا روز سه شنبه آینده برگزار می شود و علاوه بر وندی شرمن جان برنان رئیس سابق سازمان اطلاعات مركزی آمریكا( سیا) نیز در این جلسه حضور یافته و توضیحاتی را ارایه می كند.
به گفته منابع آگاه دموكرات كه خواستند نامشان ذكر نشود، برنان از منتقدان صریح دونالد ترامپ بوده و وی نیز در نشست خصوصی برای دموكرات های مجلس نمایندگان صحبت خواهد كرد.
این نشست ازسوی مجلس نمایندگان آمریكا در بحبوحه افزایش نگرانی ها از اقدامات ناگهانی دولت ترامپ صورت می گیرد.اگر چه ترامپ در روز های اخیر احتمال مناقشه و درگیری را كم اهمیت دانسته ولی قانونگذاران خواستار ارائه اطلاعات بیشتری از سوی دولت آمریكا شده اند.
ترامپ و برنان در گذشته و بخصوص در ارتباط با پرونده تحقیقات درباره مداخله روسیه در انتخابات سال 2016 در تضاد و تقابل بوده اند. برنان در سال 2017 از سازمان سیا استعفا كرد.
نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریكا از دولت این كشور خواسته كه جلسه ای توجیهی برای تمام نمایندگان كنگره درباره ایران برگزار كند اما گفته این درخواست در ابتدا رد شده است. دولت ترامپ هفته گذشته یك جلسه محرمانه برای رهبران ارشد هر دو حزب برگزار كرد.
اروپام**1078**1590