تصويب شيوه‌نامه ساماندهي و بهره‌برداري از سواحل گيلان

رشت - ايرنا - با حضور استاندار گيلان و در مجمع مشترك ستاد اقتصاد مقاومتي و ستاد امنيت سرمايه‌گذاري استان، شيوه‌نامه ساماندهي و بهره‌برداري از سواحل و شناگاه‌ ها تصويب شد.

گزارش روز يكشنبه روابط عمومي استانداري گيلان به ايرنا حاكيست؛ مصطفي سالاري استاندار گيلان در اين نشست، با اشاره به فرارسيدن فصل شنا و لزوم ساماندهي سواحل گفت: جذب سرمايه‌گذار بخش خصوصي در نقاط ساحلي و ايجاد طرح‌هاي شناگاهي موجب ايجاد شغل بدون نياز به اعتبارات دولتي، ارائه خدمات بهتر به گردشگران و جلوگيري از آسيب به محيط زيست مي‌شود.
وي جلوگيري از آسيب به محيط زيست را يكي از اهداف ساماندهي سواحل استان دانست و اظهار داشت: با فراخوان پيش‌بيني شده، اين عرصه‌ها با مدت زمان معين به سرمايه‌گذاران بخش خصوصي تحت ضوابط تعيين شده و الزامات زيست محيطي واگذار مي‌شود.
سالاري با اشاره به اينكه بخش خصوصي مي‌تواند با ايجاد سازه‌هاي چوبي قابل حمل در مقياس‌هاي مختلف علاوه بر جلوگيري از آسيب به محيط زيست و استفاده مناسب از بستر دريا در توسعه گردشگري دريايي هم نقش آفريني كند، تصريح كرد: با ايجاد سازه‌هاي قابل حمل با نماي چوبي و غرفه‌هايي با خدمات متفاوتي مي‌توان اشتغال پايدار براي چهار فصل در سواحل را شاهد باشيم.
در پايان پنجمين جلسه مشترك دو ستاد فوق‌الذكر با دستور بررسي و تدوين شيوه نامه ساماندهي و بهره‌برداري از سواحل و شناگاه‌هاي استان گيلان كه با حضور 18 دستگاه نظارتي، قضايي، امنيتي، انتظامي و اجرايي استان تشكيل شد؛ اين شيوه‌نامه در 26 ماده به تصويب رسيد.
گيلان از چابكسر در شرق تا آستارا در غرب استان، 280 كيلومتر نوار ساحلي دارد و 9 شهرستان نيز ساحلي هستند.
7296/2007/