بسیاری از مشكلات سازمان غذا و دارو برطرف شده است

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت گفت: در گذشته روالی در سازمان غذا و دارو وجود داشت كه در نوبت ها، صدور پروانه ها و مجوزها عدالت رعایت نمی شد و گلایه هایی در این زمینه وجود داشت كه از دكتر پیرصالحی خواستیم این مشكل برطرف شود و در حال حاضر بسیاری از این مسائل از بین رفته است.

سعید نمكی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره ماجرای رانت و امضاهای طلایی در سازمان غذا و دارو، افزود: در آینده نزدیك به هیچ عنوان شاهد این مسائل و مشكلات در سازمان غذا و دارو نخواهیم بود.

*ماجرای استعفای دكتر عبده زاده
وی درباره ماجرای دكتر عبده زاده كه در سمت مدیركلی دارو سازمان غذا و دارو فعالیت می كرد، گفت: دكتر عبده زاده جزء افرادی نبود كه در این زمینه در سازمان غذا و دارو ایجاد مشكل كند و فردی بسیار بی حاشیه است، اما چون در بخش خصوصی سهام داشت و قرار بر این بوده كه افراد شاغل در سازمان غذا و دارو، در بخش خصوصی سهام دار نباشند، خودش ترجیح داد كه دست ما را برای تصمیم گیری باز بگذارد تا انتخاب كنیم.
نمكی ادامه داد: دكتر عبده زاده حتی این موضوع را در زمان ریاست دكتر اصغری هم مطرح كرده و صادقانه بحث سهام داری در صنایع را بیان كرده بود. البته هنوز با استعفای وی موافقت نشده است و احتمال همكاری با دكتر عبده زاده در سازمان غذا و دارو وجود دارد و ادامه همكاری منتفی نیست.

*پرونده الكترونیك سلامت در حال پیشرفت است
وزیر بهداشت درباره قول خود برای تكمیل پرونده الكترونیك سلامت تا پایان خرداد 98 نیز، گفت: جلسه ای برای ادامه كار پرونده الكترونیك سلامت به صورت ویدیو كنفرانس با دانشگاه های علوم پزشكی داشتیم و كار به خوبی در حال پیشرفت است. به شكل قرارگاهی موضوع پرونده الكترونیك سلامت را پیش می بریم و قطعا تا پایان خرداد 98 این پروژه را به سرانجام می رسانیم.
اجتمام*9482*9105