۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
کد خبر 83319225
۰ نفر
نماينده اصفهان قهرمان بولينگ هرمزگان شد

بندرعباس- ايرنا- رييس هيات بولينگ و بيليارد هرمزگان گفت: نماينده اصفهان در رقابتهاي بولينگ جام رمضان يادواره شهداي هرمزگان به عنوان قهرماني دست يافت.

مسعود پاكزاد روز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: اين رقابت ها با حضور 26 شركت كننده از استان هاي فارس، مشهد ، اصفهان، كرمان و هرمزگان در دو نوبت در روز 28 ارديبهشت ماه در مجموعه ورزشي توسكا بندرعباس برگزار شد.
وي افزود: در پايان اين رقابت يك روزه، محسن افخمي از اصفهان، محسن آزادي از تهران و عليرضا طباطبايي از اصفهان به ترتيب به عنوان هاي اول تا سوم دست يافتند.
پاكزاد خاطرنشان كرد: به نفرات برتر اين رقابت ها به ترتيب 50، 30 و 10 ميليون ريال جايزه نقدي اهدا شد.
رييس هيات بولينگ و بيليارد هرمزگان با اشاره به برنامه هاي اين هيات براي توسعه اين رشته ورزشي، گفت: اين رشته در حال حاضر در شهرستانهاي بندرعباس، بندرلنگه، بستك، قشم ، رودان فعال است.
وي بيان داشت: اميدواريم با تلاش هر چه بيشتر و همكاري باشگاه هاي ورزشي شاهد فعاليت منسجم اين رشته در تمام شهرستان هاي هرمزگان و حضور ورزشكاران استان در تركيب تيم هاي ملي و عرصه هاي بين المللي در آينده اي نزديك باشيم .
بولينگ ورزشي است كه بازيكنان براي به دست آوردن امتياز بايد توپ بولينگ را روي سطح صافي بغلتانند تا اشيايي به نام ميله را بزنند. در هر بازي، بازيكن 10 فريم را بازي مي‌ كند وهر فريم دو ضربه دارد، به جز فريم دهم كه در حالتي خاص داراي سه ضربه است.
7198/6048